AB fonları, bölgesel programlar: 1 Mart Çarşamba günü lansman etkinliği. Basın noktası 11.30

Felaket

New member
Toskana’daki 2021-2027 yılları için Avrupa fonlarının yeni programlama dönemi, Bölge tarafından Palazzo dei Congressi’de (Villa Vittoria, piazza Adua 1, Floransa) düzenlenen bir lansman etkinliği vesilesiyle 1 Mart Çarşamba günü sunulacak. ESF (Avrupa Sosyal Fonu) ve ERDF’nin (Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu) bölgesel programlarının değerlendirilmesine ek olarak, gün, EAFRD (tarım fonu) gibi Toskana’da ısrar eden diğer fonlara odaklanmak için bir fırsat olacaktır. ), Feamp (Balık Tutma), Interreg Italy France Maritime. Giovanisì, Women’s Toskana, iç alanlar Stratejisi gibi AB kaynakları tarafından ortaklaşa finanse edilen çapraz politikalara özel önem verilecektir.
AB, ulusal ve bölgesel kurumların temsilcileri, yararlanıcılarla önümüzdeki yıllarda Toskana’nın çehresini belirlemek için ekonomik ve sosyal ortaklığı tartışacak.

Sabah saat 10’da başlayacak genel kurul oturumu, Bölge Başkanı Eugenio Giani ve Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdür Yardımcısı Andriana Sukova Tosheva’nın katılımıyla yuvarlak masa tarafından açılacak. Akıllı ve Sürdürülebilir Büyüme ve Program Uygulama Birimi Başkanı, Avrupa Komisyonu Bölgesel ve Kentsel Politika Müdürlüğü ve Avrupa İşleri, Güney, Uyum Politikaları ve Pnrr Bakanlığı temsilcisi. ESF ve ERDF yönetim yetkilileri ve müdahalelerin yararlanıcıları ile tartışmalar devam edecek.

Öğleden sonra, 14.30 ile 17.30 arasında, Alessandra Nardini Eğitim, Mesleki Eğitim, Üniversite ve araştırma, istihdam, uluslararası ilişkiler ve toplumsal cinsiyet politikalarından sorumlu meclis üyesi, sosyal politikalar, toplu konut ve uluslararası işbirliğinden sorumlu meclis üyesi Serena Spinelli ile tematik yuvarlak masa toplantıları yapılacak. , Leonardo Marras, Ekonomi, Üretim Faaliyetleri, Kredi ve Turizm Politikaları Konseyi Üyesi, Monia Monni, Çevre, Döngüsel Ekonomi, Toprak Koruma, Bayındırlık ve Sivil Koruma Konseyi Üyesi, Stefano Ciuoffo, Dijital Altyapılar, Yerel Yönetimlerle İlişkiler ve Güvenlik Konseyi Üyesi, Stefano Pods, Altyapı, Hareketlilik ve Bölgesel Yönetimden Sorumlu Meclis Üyesi, Stefania Saccardi Başkan Yardımcısı ve Dahili alanlardan sorumlu Agro-gıda, Avcılık ve Balıkçılık Meclis Üyesi.

11.30 basın noktasında Giovanisi’nin yapısal fonlar sayesinde sunduğu fırsatları tanıtmak için günün değerlendirmesini yapmak ve yeni kampanyayı sunmak üzere Bölge Başkanı Eugenio Giani tarafından.

Günün tam programına gidin https://www.regione.toscana.it/-/toscana-europa-fondi-europei-2021-2027-a-firenze-l-evento-sui-programmi-regionali