Adam, Kirana Mağazasından Emekli Olan Babasına Saygı duruşunda bulunuyor, Viral Gönderi İnternette Kalpleri Kazandırıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Bir Facebook kullanıcısının babasının “Kirana” işinden “emekliye ayrılması” hakkındaki gönderisi internette pek çok kişinin kalbini kazandı. Waheed Momin, babasının işten ayrılmaya karar verdiği gün Facebook'ta “aynı şeye hâlâ hazır olmadığını” belirtti. Şu anda dükkânı için kullanılan alanı babasının ilk kez 33 yıl önce kiraladığını anlatan uzun bir yazı yazdı. Ayrıca işin arkasındaki “Dehanın” “açıkçası benim Ammi'm” olduğunu da sözlerine ekledi. Waheed, babasının geçimini sağlamak için otuz yıl boyunca gösterdiği bazı fedakarlıkları ve tutarlı çabaları açıklamaya devam etti. Onun sıkı çalışması, oğlunun kredi almak zorunda kalmadan “düzgün bir eğitim” almasını da sağladı.

Şöyle yazdı: “Annem ve babamın yoğun çalışmaları ve bu dükkân sayesinde hiçbir maddi kriz yaşamadan, herhangi bir kişiden veya bankadan tek kuruş borç almadan eğitimimi tamamlayabildim. Bu dükkânı her gün sabah 9'dan akşam 23'e kadar işletirdi. İki bayram kutlaması için yılda sadece 2 gün iznim vardı ve ben de okuldan sonra saat 9'a kadar orada çalışıyordum ve o dönemde birçok kirananın oranlarını hala hatırlıyorum.”
Öyleyse okuyun: X Kullanıcısı Cadbury Çikolatasının Üzerindeki Son Kullanma Tarihinden Önce 'Mantar' Fotoğraflarını Paylaştı, Şirket Yanıt Verdi

Waheed, babasının “emekliliği” konusunda karışık duygular besliyor. Şöyle açıklıyor: “Hem üzgün hem de mutlu hissediyorum çünkü eğer ailem bana doğru eğitimi vermeseydi bu işi kesinlikle devam ettirir ve modern bir şekilde güzelce genişletirdim.” Waheed'in Facebook profiline göre kendisi şu anda Aurangabad'da Danışman Nörolog olarak çalışıyor. Babası işini yapmayı sevdiği için üzülüyor.

Sona doğru Waheed, babasının “emekliliğinin ve boş zamanlarının tadını çıkarmasını ve bizim için her zaman göz ardı ettiği sağlığına dikkat etmesini” umduğunu yazdı.

Öyleyse okuyun: Viral Video: Bu 90'lar Doğum Günü Partisi Plakası Mutlu Çocukluk Anılarını Geri Getirecek

Gönderi Facebook'ta 3 binden fazla beğeni aldı. Yorumlarda birçok kişi Waheed'in babası için en iyi dileklerini bıraktı. Ayrıca hikayeyi paylaştığı için onu alkışladılar. Aşağıdaki tepkilerden bazılarına göz atın:

“Gerçekten…..baban bir selamı hak ediyor ve daha da önemlisi, sen hâlâ köklerine bağlısın.”

“Harika bir iş çıkardılar ve siz onları gururlandırıyorsunuz…”

“Harika bir duygu Waheed. Gerçekçi doğanız. Babanızın sıkı çalışması ve mücadelesi, yüksek öğrenime olan tutkunuz ve topluma yardım etme, ödüllendirici sonuçlar verdi. Babanıza en iyi dileklerimle ve kariyerinizde başarılar diliyorum. “

“Ne yolculuktu! Amca, ikinci atışta iyi şanslar.”

“Annen olarak onlara sahip olduğun için çok şanslısın. Amcamın okula gelişini hala hatırlıyorum. Şimdi annen baban için mutlu ve dinlenme zamanı olacak. Allah razı olsun. Çok iyi dilekler.

Bu viral gönderi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.
Öyleyse okuyun:Apne Ghar Mei Kijiye“: Raghav Juyal, Dehradun'da Halkı Çöp Atmakla Eleştiriyor

Toshita Sahni HakkındaToshita kelime oyunu, yolculuk tutkusu, merak ve aliterasyonla beslenir. Bir sonraki yemeğini mutlulukla düşünmediği zamanlarda roman okumayı ve şehirde dolaşmayı seviyor.