Beş çaylak! Flick aday gösterildiğinde şaşırttı

Felaket

New member
Hansi Flick, 2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına personelde büyük bir değişiklikle başlıyor. Beş yeni gelen ve dört geri dönen, ancak Katar’daki Dünya Kupası’nı hayal kırıklığı yaratan grup elemelerinde sadece 15 katılımcıyla, milli teknik direktör, Alman milli takımıyla uluslararası oyun yılına başlıyor.Josha Vagnoman, Marius Wolf, Mergim Berisha, Felix Nmecha ve Kevin Schade, DFB seçiminin 25 Mart’ta Mainz’de Peru’ya karşı ve üç gün sonra Köln’de Belçika’ya karşı oynadığı test maçları için kadroda biraz şaşırtıcı ilk oyuncular.

Dünya Kupası felaketinden sonra Flick’in ilk DFB adaylığına beş yeni oyuncu


Flick, “Evimizde Avrupa Şampiyonası’nı hedefleyen iyi bir kadro sunmamız bizim için önemli ve bunun için alternatiflere ihtiyacımız var. Alternatifler aramalı ve onları tanıtmaları için onlara zaman vermeliyiz,” dedi Flick seçimini.

Uzun bir aradan sonra Emre Can, BeHaberler Leno ve Florian Wirtz geri döndü. Sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası’nı kısa süreliğine kaçıran Leipzig’in golcüsü Timo Werner de DFB kadrosuna geri döndü.

Flick’in şimdilik vazgeçtiği isimler listesi öne çıkıyor. Thomas Müller, İlkay Gündoğan ve tabii ki bacağını kırdıktan sonra geri dönüş üzerinde çalışan kaptan Manuel Neuer, geçici aday olarak şimdiden belliydi. Leroy Sané, Niklas Süle, Antonio Rüdiger ve Lukas Klostermann da başlangıçta yok.

Formda olmayan Brandt’in etrafındaki Dortmund üçlüsü yaralandı – Flick: “Şansı olan bir takımı sahaya çıkarmak istiyoruz”


Kararlar kalıcı dışlama olarak anlaşılmamalı, Flick bunu açıkça belirtti. Milli teknik direktör, “Dışarıda bıraktığımız herkesin muazzam bir kalitesi var ve bu bizim için iyi. Kadroyu genişletmek istiyoruz, buna Mart ayında başlamak istiyoruz” dedi. Elbette biri ya da diğeri orada olmayı çok isterdi,” dedi Flick.

Dortmund üçlüsü Julian Brandt, Karim Adeyemi ve Youssoufa Moukoko da sakatlık geçirmek zorunda. Flick’in Dünya Kupası’na götürmediği BVB’li meslektaşı Marco Reus da kayıp.

Flick, test stratejisini Haziran ayındaki diğer üç uluslararası maça kadar sürdürmek istiyor. Bundan sonra, 2024 yazında ev EM’si için sert bir çekirdek kristalleşmiş olmalıdır. Turnuva perspektifi hakkında Flick, “Güçlü ve şansı olan bir takım kurmak istiyoruz” dedi.
 
Üst