Kimmich, Bayern patronlarıyla çelişiyor: Nagelsmann “kabini kaybetmedi”

Felaket

New member
28 yaşındaki Kimmich, Cumartesi akşamı Münih’te Julian Nagelsmann’ın Thomas Tuchel ile değiştirilmesiyle ilgili olarak DFB takımının Peru’ya karşı 2-0 galibiyetinin ardından, “Tabii ki garip,” dedi. DFB kaptanı, “Günün sonunda iş bu, küçük aşk, küçük kalp. Bununla başa çıkmayı öğrenmeli ve karara göre yaşamalıyız,” dedi.

Goretzka, “bu işte böyle bir şeyin ne kadar çabuk olabileceğinin aşırı” olduğu bir “şoktan” bahsetti. Kimmich, Nagelsmann-Aus hakkındaki değerlendirmesinin kulüp yönetimine yönelik bir eleştiri değil, futbol işinin genel bir tanımı olduğunu kaydetti: “Patronlardan bağımsız.”

Alman futbol rekortmeni Nagelsmann’dan (35) ayrıldığını ve Tuchel’in (49) takıma katıldığını Cuma günü duyurdu. Cumartesi günü, Mainz’deki uluslararası maçın başlamasından birkaç saat önce, Tuchel Münih’te takdim edildi.

Bayern’in tartışmasız lider oyuncusu Kimmich, yeni teknik direktörü hakkında “Onu henüz o şekilde tanımıyorum” dedi. Antrenör değişikliği “her zaman hayal kırıklığı yaratıyor çünkü bu, biz oyuncuların başarısız olduğu, biz oyuncuların sahadaki performansını tutarlı bir şekilde alamadığımız anlamına geliyor. İyi sonuçlar alamadık. Antrenörleri değiştirmenin başka yolu yok.”

Goretzka (28), “Julian ile son derece yakın bir ilişkimiz vardı” dedi. Muhtemelen “antrenörü ailemden daha sık gördü, böyle biri birdenbire ortadan kaybolduğunda, ilk başta herkes için bir şok olduğuna inanıyorum”. Yine de kulüpten sorumlu olanlara “kulübümüz için en iyisini yaptıklarına” güvenilmelidir.

Goretzka, Bayern spor direktörü Hasan Salihamidzic’in birkaç saat önce Tuchel sunumunda yaptığı, “teknik direktör ve takım arasındaki takımyıldızın” artık doğru olmadığı yönündeki açıklamalarını doğrulamadı. Orta saha oyuncusu, “Şu anda patronumla çelişirsem aptallık etmiş olurum. Şahsen, Julian’la kesinlikle herhangi bir anlaşmazlığım olmadı, ancak diğer oyuncularla aram nasıldı bilmiyorum,” dedi orta saha oyuncusu.

Hatta Kimmich bir adım daha ileri gitti ve şunu vurguladı: “Koç kabini kaybetmedi.”

Daha fazlasını öğrenin: Yeni şeritte Bundesliga sarsıntıları