Luise’nin öldürülmesinin ardından failler önce çocuk psikiyatrisine götürüldü.

Felaket

New member
Freudenberg, 18 Mart Cumartesi. Siegen-Wittgenstein bölgesindeki küçük kasabanın üzerinde bulutlu bir gökyüzü, 18.000 sakinin kasvetli havasına uyuyor. On iki yaşındaki Luise’nin iki sınıf arkadaşı tarafından öldürülmesinden yedi gün sonra, üzüntü ve şaşkınlık hüküm sürer. Belediye Başkanı Nicole Reschke Cuma günü halkın ne kadar dehşete düştüğünü anlattı. Aynı zamanda büyük bir birliktelik duygusundan da söz etti. Reschke, Siegener Zeitung’da “Herkes vuruldu ve etkilendi,” diye itiraf etti. Kendi ifadelerine göre, bütün hafta sadece insanlarla ilgilendi, günlük işler dinlendi.

Yetkililer sorumlu kızlara nasıl davrandı?


Daha önce olduğu gibi, hem kasabadaki hem de ülke çapındaki insanlar çok sayıda soru soruyor çünkü savcılar olanlarla ilgili bilgi vermek konusunda isteksiz. 13 ve 12 yaşlarındaki iki sınıf arkadaşının kız arkadaşını 30’a yakın bıçak yarasıyla öldürmesi nasıl oldu? Suç nasıl gitti? Kim bıçakladı? Reşit olmayan iki çocuğu bu eylemi yapmaya iten neydi? Daha önce bir anlaşmazlık oldu mu? Tetikleyici neydi? Aile ilişkileri nasıldı? Ve son olarak: İki fail itiraflarından sonra ne oldu?

Haberler’un hukuk çevrelerinden edindiği çevrimiçi bilgilere göre, her iki zanlı da başlangıçta ayrı ayrı çocuk ve ergen psikiyatrisi için iki ayrı merkeze yatırıldı. Sosyal medyada ailelerine yönelik nefret dalgasının ardından iki öğrenci yaşadıkları yeri terk etti. Görünüşe göre gençlik dairesi, ebeveynleri ve çocuklarını bilinmeyen bir yerde yeniden bir araya getirdi.

Bütün ulus şimdi inanılmaz bir hareketle Freudenberg’e bakıyor.
Haberler online, on iki yaşındaki Luise’nin ormanlık bir alanda bisiklet yolunun kenarına bıçaklı saldırı sonucu kan kaybından ölmesinden sonraki son yedi günü gözden geçirdi.

On iki yaşındaki Luise’nin inanılmaz hareketi – geriye bir bakış


11 Mart Cumartesi öğleden sonra.
Kurbanın en yakın arkadaşı saat 17:30 civarında Luise’nin ailesini aradı Yerel kapsamlı okulun 7. sınıfından 13 yaşındaki sınıf arkadaşı Luise’nin eve gitmekte olduğunu söyledi. Kız arkadaşının ikamet ettiği yerden ailesinin evine üç kilometre yürüme mesafesindedir. Luise eve dönmeyince yakınları polisi aradı. Kayıp kişiler için geniş çaplı bir arama yapıldı.

Yüzlerce kişilik bir grup, Kleintirol adındaki pek de konuksever olmayan yürüyüş alanını taradı. Köpekleri takip eden insanlar (erkek römorkları) kızı aradı. Helikopter termal kamera ile bölgeyi taradı, dronlar alanın üzerinde uçtu.

Sınıf arkadaşları hızla şüphe altına alındı


Aynı zamanda müfettişler, Luise’i en son gören tanıkları sorgulamaya başladı. İki sınıf arkadaşı, ifadeler verilmiş gibi göründüğü için kısa süre sonra şüphe altına alındı. Ayrıca, Luise’yi iki kızla birlikte gören tanıkların verdiği bilgilerle de çelişiyorlardı.

Üç arkadaşın birlikte tepeden aşağı ormanlık alana yürüdükleri söyleniyor. Yol, Luise’nin iddiaya göre gittiği gerçek eve giden yolun aksi istikametine çıkıyordu.
17.30 civarı
Cumartesi öğleden sonra vurulduğu söyleniyor. Ertesi gün, bir hizmet köpeği bakıcısı, kayıp kızın cesedini bisiklet yolu boyunca uzanan bir sette buldu. Her şey şiddetli bir suça işaret ediyordu. Ölüm müfettişleri, ölen öğrencinin iki arkadaşını tekrar sorguladı.
12 ve 13 yaşındaki çocuklar zorla içeri girdi ve kısa süre sonra suçu itiraf etti.
Sebep hakkında da bilgi verdiler.

Nedeni bilinmiyor


Ancak savcılar saiklerle ilgili hiçbir şey söylemedi. Sebep: kişisel koruma. Sonuçta failler çocuklar. Koblenz başsavcısı Mario Mannweiler geçen Salı günü düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Sebepler son derece karmaşık çünkü onları çocukların yaşına göre ölçmek zorundasınız. Belirli koşullar altında, bir yetişkin bunu anlayamaz. ” Bu konuda başka yorum yapılmayacaktır.

Yargı, faillerin kimliklerinin TikTok gibi sosyal ağlarda uzun süredir dolaştığını ve ailelerin isimlerini tüm Freudenberg kentinin bildiğini umursamadı. Sorumluluğun Siegen Cumhuriyet Savcılığına devredilmesinden sonra bile, yetkililer sözcüsü, daha fazla soruşturma yapılmasına rağmen, davanın Haberin Detaylarıı hakkında hiçbir şeyin açıklanmayacağını belirtti.

Tenor: Çocukların kişisel korunması kamu yararının üzerindedir. Burada genç bir kız öğrencinin az önce öldürülmüş olması önemli değildi. Aynı yaştaki çocukları yetiştiren birçok baba ve annenin ilgisi ne kadar azsa. Ve polisin bir gün kapılarına gelmesini önlemek için hangi işaretlere ve sinyallere dikkat etmesi gerektiğini kim merak ediyor?

Yargı eleştirisi


Dortmund Teknik Üniversitesi’nden medya avukatı Tobias Gostomzyk, yargının yaklaşımını şiddetle eleştirdi. Alman Basın Ajansı’na açıklama yapan profesör, “İşlemler tamamlandıktan sonra bile olayların nedenleri ve yaşananlar hakkında bilgi vermemenin mümkün olmadığını düşünüyorum. Eylem bunun için fazla gösterişli” dedi. Fail olduğu iddia edilen kişilere saygı duyulmalı, ancak burada herhangi bir bilgi yok sayılamaz, özellikle zaten itirafta bulundukları için.”

Kişiliğin korunmasının reşit olmayanlar için yetişkinlerden önemli ölçüde daha yüksek olduğu doğrudur. Gostomzyk, kızların kimliklerinin korunmasının da şüphesiz haklı olduğunu vurguladı. Ancak, suçla ilgili bilgi başka bir şeydir.

Cinayetin arkasında sosyal ağlardaki çatışmalar mı var?


Sonuç olarak, olayların gidişatı ve tarih öncesi hakkında pek çok şey belirsizliğini koruyor. Haberler çevrimiçi araştırmasına göre, Luise görünüşe göre en yakın arkadaşının intikam eyleminin kurbanı oldu. Müfettişler, Luise’nin Cumartesi öğleden sonra pusuya düşürüldüğü tezini kontrol ediyorlar.

Gerçeğin öncesinde, Luise’nin okulda veya başka bir yerde şikayet ettiği sosyal ağlardaki çatışmaların olduğu söyleniyor. Kızın neden o Cumartesi arkadaşını görmeye gittiği büyük muammalardan biridir. İkinci failin cinayette nasıl bir rol oynadığı da bilinmiyor. O da bıçaklanmış mıydı, fotoğrafta anlatıldığı gibi katılmaya zorlanmış mıydı? Cevaplanması gereken sorular üstüne sorular.

Haberler çevrimiçi ve diğer birçok medya, faillerin isimlerini uzun zamandır biliyor. Ve tabii ki TikTok hesapları, polis onları çok geç kapatmadan önce tarandı. Ve elbette, hesaplardan alıntılar yapılması, Luise’yi öldüren çocukların isimlerinin yanı sıra nerede olduklarına dair referanslar da yasaktır.

Dört gün içinde Luise’nin ailesi kızlarını mezara taşıyacak. Cumhuriyette birçok insan trajedide yer alıyor. Temelde üç aile yok edildi. Neden sorusu, tüm direnişlere rağmen nihayetinde cevap bulmalıdır.
 
Üst