Toskana Şarap Konsorsiyumu’na tanınma. Saccardi: “Üreticilerin kararlılığına ödül”

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Üreticilerin %39,5’inden fazlası ve üretimin %58’inden fazlası ile Consorzio Vino Toscana, gerekli temsil gerekliliklerini (üreticilerin %35’i ve üretimin %51’i) karşılamış ve böylece Tarım Bakanlığı’ndan resmi tanınma elde etmiştir. Gıda ve orman egemenliği.

Consorzio Vino Toscana, Toskana şarapçılığını en iyi şekilde temsil eden 1594 üretici üyeyi ve %69’luk ihracat kotası ile toplam yaklaşık 95,5 milyon şişe Toscana IGT şarabı sertifikalı üretimini bir araya getiriyor. Önemini fark eden Toskana Bölgesi, tanınma sürecinde belirleyici bir rol oynamak istedi.

Tarımdan sorumlu başkan yardımcısı ve meclis üyesi Stefania Saccardi, “Atandığımdan bu yana, işbirlikçilerimle birlikte Consorzio Vino Toscana’nın yaptığı işi takip ettim, taahhütlerini destekledim ve destekledim” dedi. Bu nedenle, Toscana IGT’yi talep eden 4000’e yakın şarap üreticisini ilgilendiren, yalnızca tarımımızın geliştirilmesine, kırsal alanlarımızın değerinin korunmasına ve bölge için bir garnizon olmasına değil, aynı zamanda tarımın geliştirilmesine de katkıda bulunan bu sonuca ulaşmanın önemli olduğunu düşünüyorum. “Toscana” markasının 360 derece geliştirilmesi. Şarap sektörü gibi önemli bir sektörün gelişmesi için Bölge’nin hedef ve stratejilerini paylaşacağı bir referans noktasına sahip olması çok önemli” dedi.

Consorzio Vino Toscana’nın başkanı Cesare Cecchi, “Dört yıl süren yoğun bir çalışma döneminin sonucunda ortaya çıkan bu hedefe ulaşılmasından son derece memnunum” dedi; karmaşık bir iş çünkü neredeyse sıfırdan başladık ve pandemi sırasında dört yılın ikisinde çalıştık. Teşekkür ettiğimiz Toskana Bölgesi’nin yoğun kararlılığı sayesinde ulaşılan bu hedefin, Toscana IGT şaraplarının hak ettiği yönetim, koruma, denetim ve geliştirme programlarını nihayet geliştirebilmek için bir başlangıç noktası olduğuna inanıyorum; Bölgenin her yerinden birçok üreticiyi temsil eden, kapsayıcı ve “Toskana” markasına inanan firmaları temsil eden bir Konsorsiyum.

Tanınmayı alan Consorzio Vino Toscana, artık taklitlere ve sahteciliğe karşı koruma ve etkili eylemlerden başlayarak üretim ve pazarlamanın denetimi ve kontrolü ile İtalya’da IGT şaraplarının geliştirilmesi ve tanıtılmasına kadar eylemini güçlendirebilecek. Dünyada.

Toscana IGT şarabının sayıları – Toscana IGT şarabının üretim değeri 495 milyon Euro’nun üzerinde olup, %31’i İtalyan pazarında ve %69’u ihracata yöneliktir. Aslında son on yılda ihracattaki büyüme +%126’lık bir artışla oldukça önemli. Toscana IGT Mezhebinin ana dış pazarları %46 ile Avrupa, %33 ile Amerika Birleşik Devletleri ve %6 ile Asya olup, geri kalan %15 ise diğer tüm coğrafi bölgelere dağılmıştır.

Toscana IGT şarabına ilişkin ana ortalama veriler – Toscana IGT bağlarının yıllık ortalama ekili alanı 13.500 hektardır ve son beş yılda ortalama yıllık talep 640.000 hektolitre civarında olmuştur. Toskana’da Toscana IGT şarabının toplam şarap üretimi içindeki payı %27 olup, üretici sayısı 1400’ü şişeleyici olmak üzere 4000’dir. Yılda ortalama 95,5 milyon şişe Toscana IGT satılıyor ve türlerine göre dağılımı şu şekilde: %77 kırmızı şarap, %18 beyaz şarap, %5 roze şarap.