Twitter skandalından sonra Aslan’ın okutmanlık işi şimdilik gitti

Felaket

New member
Eğitim kurumu sözcüsü Viktor Ocansey, üniversitenin Rektörü Martin Bornträger’in geçen Cuma günü Gelsenkirchen’de Köln’den öğretim görevlisi ile bir görüşme yaptığını talep üzerine Haberler’a çevrimiçi olarak bildirdi. Üniversite, çalışma ilişkisinin sonunda bilgileri elinde tutar. Şimdi idare mahkemesine başvuruyor.

Ocansey, “Nispeten az olan saatlerin iptali, kültürlerarası yeterlilik bölümündeki profesörlerimiz, öğretim görevlilerimiz ve diğer öğretim görevlileri tarafından telafi ediliyor” dedi.

Twitter skandalından sonra Aslan’ın öğretim görevlisi işi nihayet gitti

Ayrılma, Haberler online’ın ilk kez haber yaptığı öğretim görevlilerinin bir skandalı tarafından tetiklendi. Aslan tweet attı: “Artık ben veya arkadaşlarım bir polis kontrolüne yakalanınca kalbim gümbür gümbür atıyor çünkü güvenlik teşkilatlarının içindeki tüm kahverengi pislikler bizi korkutuyor. Bu sadece benim değil, bu ülkedeki birçok insanın gerçeği.”

Polis sendikası, Alman Kriminal Müfettişler Derneği ve CDU ile FDP’den politikacılar, üniversite öğretim görevlisini kolluk kuvvetlerini genel şüphe altına almakla suçladı. SPD, Yeşiller ve Sol Parti’den bir dizi medya, sanatçı, bilim adamı ve siyasetçi Aslan’ın yanında yer aldı. Haftalık “Zeit” gazetesinde yayınlanan bir açık mektupta eleştirmenler, düşünce özgürlüğü ve akademik özgürlüğün kısıtlanmasından şikayet ettiler.

Polis ve Kamu Yönetimi Yüksekokulu başkanı olayları farklı gördü. Onların bakış açısından, “kahverengi pislik” tweetiyle anlamlı eleştirinin sınırları çok aşıldı. Özellikle de hedefi aşan ilk gönderi olmadığı için. Bazen bir ortaokulda öğretmenlik yapan Aslan, kendisini aşırı solculara sempatizan olarak tanıttı, bazen de NSU’nun yabancı düşmanı cinayet dizisi bağlamında polisi asıl fail olmakla suçladı.

Münster bölge hükümeti, devlet memuru öğretmene karşı ek idari adımları inceliyor

Geçtiğimiz Cuma günü Bahar Aslan ile yapılan görüşme için polis üniversite sözcüsü şunları açıkladı: Sohbet, “aşırılıkçılık ve kültürlerarası yeterlilik konusunun HSPV’deki ve ayrıca Mevcut ülke çapındaki Olayların ışığı sürekli olarak geliştirilmelidir”. Ortaya çıkan kutuplaşma, “çünkü bu söylemi açık, eleştirel, farklılaştırılmış ve üniversiteye yakışır bir şekilde yürütmek için yıllarca süren ortak çabayı olumsuz etkilediği için” ilgili herkes tarafından esefle karşılanmaktadır.

Her iki taraf da, “umarım daha az gergin bir genel durumda, bu önemli konu kompleksinin çözüm odaklı bir şekilde işlenmesine birlikte nasıl dahil olabileceğine dair olasılıkları tartışmak için” yapıcı tartışmaya devam etme konusunda anlaşmıştı.

Münster bölge hükümeti şu anda devlet memuru öğretmene karşı ek idari adımları inceliyor. Aslan ise kendini kurban olarak görmeye devam etmektedir. Mayıs ayının sonunda şu tweet’i attı: “Düşüncelerimi ifade etmemin medya tarafından etkili bir şekilde yaptırım altına alınması, bundan etkilenenlerin gelecekte sağcı polis memurlarına yönelik haklı eleştirilerini dile getirmenin daha zor olacağı bir ortam yarattı. hepimiz düşünce için yiyecek.