Zeytin yetiştiriciliği, üretici organizasyon programlarına 1,2 milyon avronun üzerinde AB katkısı

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Zeytinyağı ve sofralık zeytin sektörü, 1,2 milyon avronun üzerinde Avrupa katkısıyla Toskana’da faaliyete geçecek. Her tatbikat yılı için yeni CAP tarafından İtalya’ya sağlanan 34.590 milyon içinde yer alan kaynaklar, çok yıllı operasyonel programların 2023 yıllıklığı için Bölge tarafından onaylanmıştır.

Toskana Bölgesi tarafından tanınan birçok zeytin üreticisi kuruluş (PO) tarafından sunulan onaylanmış üç operasyonel program vardır:

• Merkezi Pisa’da bulunan Toskana Zeytin Üreticileri Tarım Kooperatifi Derneği;
• Merkezi Siena’da bulunan Associated Toskana Zeytin Yetiştiricileri (OTA) Tarım Kooperatifi Derneği;
• Merkezi Cecina’da (LI) bulunan ve bölgeler arası karaktere sahip OP CONFOLIVA Tarım Kooperatifi.

Toskana zeytin OP’leri, bu kaynakları yenilik, kalite, araştırma ve deneme amaçlı yatırımlara, yan ürünlerin kullanımının iyileştirilmesi yoluyla emisyonların ve atıkların azaltılmasına ve daha genel olarak daha fazla çevresel sürdürülebilirliğe yönelik olarak tahsis edebilecektir. ürünün ticari değeri ve firmaların pazarlardaki rekabet gücü.


“Toskana’da önemi tamamen üretken ve ekonomik yönlerin çok ötesine geçen, aynı zamanda temel çevresel, peyzaj, sosyal ve kültürel işlevleri de yerine getiren bir sektör olan zeytin yetiştiriciliğimiz için önemli bir yardımdır – başkan yardımcısı ve tarım- gıda konseyi üyesi Stefania Saccardi – Bu nedenle, şirketlerimizin üretkenliklerini artırmalarına olanak tanıyan her fırsatı değerlendirmeleri önemlidir.Üretim zayıflığı yalnızca iklim değişikliğinin etkilerine değil aynı zamanda yapısal özelliklere de bağlı olan bu önemli tedarik zincirinin güçlendirilmesi Bölgesel zeytin yetiştirme mirasının – Saccardi devam ediyor – aynı zamanda ve her şeyden önce, yenilikçiliği geliştiren ve pazarlarda rekabet gücünü artıran üreticilerin her zamankinden daha fazla bir araya gelmesiyle başarılabilir ”.

Ayrıca OP Collegio Toscano degli Olivicoltori “OL.MA. sac, Toskana Bölgesi tarafından tanınan zeytinyağı sektörünün dördüncü OP’si olan Braccagni’de (Yunanistan), onayı MASAF’ın sorumluluğunda olan AOP UNAPROL tarafından sunulan operasyonel programa dahil edilmiştir.
 
Üst