Afgan Paneer Sağlıklı Olabilir ve Hala Cennet Tadına Sahip Olabilir. İşte nasıl

Leila

Global Mod
Global Mod
Zengin lezzetleri sağlıklı malzemelerle kusursuz bir şekilde harmanlayan bir yemek olan Afgan Paneer, tadına varılmaya değer bir lezzettir. Afgan mutfağının zengin lezzetlerinden ilham alan bu yemek, kremsi dokusu ve aromatik baharatlarıyla Hindistan ve ötesinde popülerlik kazanmıştır. Afgan Paneer, tatların, dokuların ve sağlıklı malzemelerin birliğini kutlayan zengin ve lezzetli bir pane tarifidir. Ancak bu lezzetin, direnilemeyecek kadar cazip, daha sağlıklı bir versiyonunu bulduk. Paneer yağsız kızartılır ve sos, kullanılan normal sostan daha sağlıklıdır. İster tatmin edici bir yemek ister mutfak repertuarınıza eklemek için besleyici bir seçenek arıyor olun, bu tarif tüm beklentilerinizi karşılıyor.
Öyleyse oku: Hint Yemek Pişirme İpuçları: Nasıl Yapılır Ajwaini bölmesi – Baharatlı ve Lezzetli Bir Kuzey Hindistan Sabzisi

Sağlıklı Bir Yemek İçin Neden Afgan Paneer'i Seçmelisiniz?

Afgan Paneer mükemmel bir lezzet ve beslenme dengesi sunarak sağlıklı bir yemek için ideal bir seçimdir. İşte nedeni:

• Yüksek Protein İçeriği: Paneer veya süzme peynir, bu yemeğin yıldız bileşenidir ve proteinle doludur, bu da onu hem vejetaryenler hem de et sevenler için doyurucu bir seçenek haline getirir.
  • Besin Açısından Zengin Malzemeler: Aromatik baharatlardan taze otlara ve kaju fıstığına kadar Afgan Paneer'in her bileşeni yemeğe temel besin maddeleri, vitaminler ve mineraller katar.
  • Sağlıksız Yağ Oranı Düşük: Ağır krema veya tereyağı yerine asılı lor kullanan bu tarif, kremsi dokudan ve hoş tattan ödün vermeden sağlıksız yağları kontrol altında tutar.
  • Lezzetli ve Sağlıklı: Afgan Paneer, sağlıklı beslenmenin illa sıkıcı ya da sıkıcı olmak zorunda olmadığını kanıtlıyor. Zengin aroması ve kremsi dokusuyla vücudu içten beslerken iştahı da giderir.
Bu kremalı paneer sos tarifini denemek için sabırsızlanıyor musunuz? Instagram'daki 'mynutritionpalette' sayfasında paylaşılan tarif Habersu, evde kolayca yeniden oluşturmanıza yardımcı olacak. Tarif Habersunu buradan izleyin:

Öyleyse okuyun: İzleyin: Basit, Benzersiz Bir Paneer Tarifi İster misiniz? Bu 15 Dakikalık Paneer Domatesli Köriyi Deneyin

Sağlıklı Afgan Paneer Nasıl Yapılır: 6 Basit Adımda Tarif

Adım 1. Paneer'i Marine Edin: Paneer küplerini taze öğütülmüş zencefil ve sarımsaktan yapılan bir macun içinde marine ederek başlayın. Bu adım, bölmeye sağlam bir lezzet bazı aşılar.

Adım 2. Aromalı Bazı Oluşturun: Bir çay kaşığı yağı bir tavada ısıtın ve bol miktarda zencefil-sarımsak ezmesinin yanı sıra ince doğranmış yeşil biberler, soğanlar, ıslatılmış kaju fıstığı ve taze kişniş yaprakları ve saplarını ekleyin. Malzemeleri aromaları çıkana ve altın rengi kahverengiye dönene kadar soteleyin.

Adım 3. Mükemmelliğe Kadar Karıştırın: Sotelenmiş karışımı bir karıştırıcıya aktarın ve pürüzsüz bir macun haline gelinceye kadar öğütün. Bu, paneer küplerini saran zengin ve kremsi sosun temelini oluşturur.

Adım 4. Yoğurt Karışımını Hazırlayın: Ayrı bir kapta, asılı peyniri zerdeçal, kimyon tozu, garam masala, kişniş tozu ve kaya tuzu gibi aromatik baharat karışımıyla birleştirin. Lezzetli bir yoğurt bazı oluşturmak için malzemeleri iyice karıştırın.

Adım 5. Yemeği Pişirin: Bir çay kaşığı yağı bir tavada ısıtın ve defne yaprağı, tarçın, karanfil ve yeşil kakule gibi bütün baharatları ekleyin. Daha sonra önceden hazırladığınız yeşil macunu yoğurtlu karışıma ekleyin. Gerektiğinde biraz su ekleyerek sosun kıvamını ayarlayın.

Adım 6. Son Dokunuşlar: Sos mükemmel bir şekilde pişince, marine edilmiş paneer küplerini tavaya ekleyin. Bölmeyi kremalı sosla kaplamak için yavaşça karıştırın. Son olarak, aromasını ve lezzetini arttırmak için ezilmiş kasuri methi'yi yemeğin üzerine serpin.

Bu kremalı paneer tarifini deneyin ve restoran tarzı lezzetlerin güzelliğini mutfağınızda deneyimleyin!