Alia Bhatt'ın Viral Sütlü Kek Tarifi Instagram'da Trend Oluyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Aylar önce bir röportajda Alia Bhatt en sevdiği pastanın üzerine fasulyeleri döktü ve bu internette sansasyon yarattı. Kocası aktör Ranbir Kapoor'un Bulgaristan'daki çekimleri sırasında Londra'daki bir kafeden aldığı özel bir ikramla kendisini nasıl şaşırttığını paylaştı. Alia coşkuyla şunları söyledi: “O zamanlar erkek arkadaşımdı. Bulgaristan'ın ortasında bir film için çekim yapıyorduk. Benim takıntım olan Londra'daki L'Eto'dan gelen özel bir sütlü kek var ve o pastayı Londra'dan Londra'ya uçurdu. Bulgaristan böylece doğum günümde kesebileyim.” Şimdi ise bir yemek blog yazarı o viral pastanın tarifini Instagram'da paylaştı. Ve tabii ki yemek meraklıları topluluğu da yorum bölümünde tüm sevgisini gösterdi.

Öyleyse okuyun: Alia Bhatt'ın Gucci ile Dışarı Çıktığı Yıldızlı Gece Bir Kutu Dolu Pizzayla Sona Erdi

Video, süte sirke eklenip bir kenara bırakılmasıyla başlıyor. Başka bir kapta şeker, lor, yağ ve vanilya özü birleştirilip karıştırılır. Daha sonra un, kabartma tozu ve kabartma tozundan oluşan karışım aynı kaseye elenir. Daha sonra hazırlanan süt ve sirke karışımı kaseye dökülür ve topak kalmayıncaya kadar her şey karıştırılır. Daha sonra hamur yağlı kağıt serili fırın tepsisine dökülür ve 180 derecede 20 dakika pişirilir. Başka bir kapta yoğunlaştırılmış süt, süt ve taze krema karıştırılır. Kek kalıptan çıkarıldıktan sonra çatalla delinerek süt karışımının kekin içine emilmesi sağlanır. Daha sonra süt karışımı kekin üzerine eşit şekilde yayılır. Son olarak pastanın üzerine krem şanti sürülür ve üzerine taze çilek dilimleri eklenir.

Videoya bir göz atın:

Video kısa sürede 1,5 milyon görüntülemeye ulaştı. Lezzet tutkunları yorum kısmında tepkilerini paylaşmadan edemedi.

Bir kullanıcı “Çok lezzetliydi” yazdı.

Bir diğeri şunu ekledi: “Kendim denemek için sabırsızlanıyorum.”

Bazıları “Leto'nun sütlü kekini denedim, tüm bu abartıya değer” diye tekrarladı.

Birisi “Sevgililer Günü partisine saklıyorum” dedi.

Bu pastayı mutfağınızda dener misiniz?

Öyleyse okuyun: Alia Bhatt Ziyafette Aloo Paratha Ranthambore'da Ve Biz de Biraz İstiyoruz