Arıcılığa yapısal müdahaleler, 1 milyon euronun üzerinde bedelle 2024 ihalesi çıktı

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Arıcılık, açıklandığı üzere 1 milyon 104 bin euro tutarındaki Avrupa fonlarına başvuru çağrılarını yayınladı.

Farklı amaçlarla beş ihale çağrısı yapılıyor. Bunlardan biri, eğitim, teknik yardım, hastalık kontrolü ve teşvik müdahalelerini (A1, A2, B1, F1 eylemleri) desteklemek amacıyla Toskana'daki en temsili arıcılık birliklerine yöneliktir.
Diğerleri, hastalıklarla mücadele (eylem B1), arı popülasyonunun çoğaltılması (eylem B3), yaylacılığın rasyonelleştirilmesi (eylem B4) ve makine ve üretim yönetim sistemlerinin satın alınmasını (eylem B5) amaçlayan müdahaleler için arıcılara yöneliktir; ikincisi aynı zamanda en temsili ilişkili şekiller.

Bildirimlerin bir kısmı 27 Aralık 2023 tarihli BURT'ta, geri kalanı ise 3 Ocak 2024 tarihli BURT'ta yayınlandı.

Başvurular dernekler tarafından ARTEA bilgi sistemi üzerinden yapılabilir. 15 OcakB1 – B3 – B4 – B5 hisseleri için son tarih şu tarihte sona ermektedir: 31 Ocak 2024.