Bansooriwalas'ta En Lezzetli Hint Yemeğini Yedim. İşte Tavsiye Ettiklerim

Leila

Global Mod
Global Mod
Hiçbir şey, büyüdüğümüz en sevdiğimiz lezzetlerin yer aldığı geleneksel Hint thali'sinin yerini tutamaz. Rotis ve naanların sıcaklığı, yavaş pişirilen dalın aroması, farklı sabzilerin canlılığı – bundan daha iyi bir şey olabilir mi? Hint yemeklerini o kadar seviyoruz ki dışarıda yemek yerken veya sipariş verirken de sıklıkla tercih ediyoruz. Bansooriwala's kitleler arasında popüler olan bir Hint yemek zinciridir. Bansooriwala's, birinci sınıf malzemeler kullanılarak hazırlanan geleneksel Hint tatlıları ve lezzetli lezzetlerden oluşan geniş bir menü sunmaktadır. Konuklara benzersiz bir mutfak deneyimi sağlamak için saf desi yağı.

Hakkında çok şey duyduktan sonra denemeye karar verdim. Çekici olduğu kadar lezzetli olan Shyams thali'lerine de gittim. Dal mükemmeldi, dumanlılık ve baharatlar tam yerindeydi. Malai köftesi olması gerektiği kadar kremsi ve tatlıydı. Mix sebze sabzi, renk ve tat karışımıyla damağımı şenlendirdi. Pirinç, rotis ve salata ile eşleştirilmiş mükemmel bir yemekti. Ama en iyisi dahi bhallaydı. Chaat eklektik tatların bir karışımıydı ve ben buna doyamadım. Karnım dolu olmasına rağmen dahi bhalladan daha fazlasını istedim. Final sulu gulab jamun'du. Güzeldi ama safranın tadının fazla olduğunu hissettim, bu yüzden daha dengeli olabilirdi.

Ayrıca o kadar lezzetli olan pav bhaji'lerim vardı ki tabak dakikalar içinde silindi. Bundan sonra Ras Malai cennet gibi bir deneyimdi. Süngerimsi ve kadifemsiydi.

Tam büyük yemeğimi bitirdiğimde, Bansooriwala's'ın hareketli Delhi-Jaipur Otoyolu'nun ortasındaki yeni 4. mağazasını açtığını öğrendim. Bu yeni outlet, müşterilerine en iyi hizmeti sunacak 100'den fazla konaklama alanına sahip olacak. Artık bir dahaki sefere Jaipur'a giderken kesin durağımın ne olacağını biliyorum.

Neha Grover HakkındaOkuma aşkı onun yazma içgüdüsünü harekete geçirdi. Neha, kafeinli herhangi bir şeye karşı derin bir takıntıya sahip olmaktan suçlu. Düşünce yuvasını ekrana dökmediği zamanlarda kahvesini yudumlarken kitap okuduğunu görebilirsiniz.