Berlin’deki büyük bir yangından sonra mega duman bulutu – Federal Ofis her şeyin açık olduğunu bildirdi

Felaket

New member
Kağıt atığı deposunda: Berlin’deki büyük bir yangından sonra büyük bir duman bulutu – Federal Ofis her şeyin temiz olduğunu bildirdi
 • e-posta

  Bölmek


 • Daha

 • twitter


  • Basmak


  • geri bildirim


  • hata bildir


   Bir Hata mı Gördünüz?

   Lütfen metindeki ilgili kelimeleri işaretleyiniz. Sadece iki tıklamayla hatayı editörlere bildirin.


   Fabrikada genetik mühendisliği yoktur.

   Ama endişelenme:
   Genetik olarak değiştirilmiş
   bunlar

Berlin’de Autobahn 100 yakınlarındaki bir geri dönüşüm merkezinde yangın çıktı. Daha sonra Berlin üzerinde büyük bir duman bulutu oluştu ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi bir tehlike uyarısı yayınladı. Bu, 02.46’dan beri kaldırıldı


Güncelleme 1 Haziran Perşembe, 04:01: Berlin-Neukölln için uyarı artık kaldırıldı. Bu, Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi’nin web sitesinde saat 02:46’da yayınlanan bir mesajdan kaynaklanmaktadır.

Orijinal mesaj: Berlin-Neukölln’deki bir depoda çıkan büyük bir yangın Çarşamba akşamı başkentte birçok insanı ürküttü: akşam şehrin üzerinde büyük bir karanlık duman sütunu görülebiliyordu.

İtfaiyeye göre, Lahnstrasse’deki salonda büyük miktarlarda kağıt depolandı. Bir sözcüye göre, bina yaklaşık 5000 metrekare tamamen yandı. Ona göre insanlar tehlikede değildi. İlk korkuların aksine, hiçbir komşu bina etkilenmedi.

Remondis salonu yanıyor – akşam saatlerinde durum kontrol altında


İtfaiye, yaklaşık 120 kuvvet ve çok sayıda araçla geniş çaplı operasyona geçti. Sözcünün açıkladığı gibi yanan salona giremediler. Bunun yerine, alevleri birkaç döner merdivenden ve tazyikli su benzeri ekipmanların yardımıyla söndürmeye çalıştılar. Acil servis ekiplerinin verdiği bilgiye göre, akşam saatlerinde yangının çıktığı yerde durum kontrol altına alındı.

Etkilenen salon, atık toplama şirketi Remondis’in “Wertstoff Union Berlin” (WUB) geri dönüşüm merkezinin salonudur.


Aşırı duman: Berlin için resmi tehlike bildirimi


İtfaiye, Twitter üzerinden halkı yangın mahallinden uzak durmaya ve erişim yollarını acil durum araçları için boş tutmaya çağırdı. Yine de bir dpa muhabirine göre, birçok seyirci manzarayı izlemek ve cep telefonlarıyla filme almak için geldi.

Acil servis ekiplerinin verdiği bilgiye göre, akşam geç saatlerde yangın mahallinde durum kontrol altına alındı, ancak gerginlik devam etti. İtfaiye, Perşembe gününe kadar bütün gece alevleri ve korları söndürmekle meşgul olacaklarını varsaydı.

Pek çok cep telefonu kullanıcısı, itfaiyenin resmi uyarısını operasyonun başlamasından yaklaşık bir saat sonra Nina uygulaması ve Federal Sivil Koruma Dairesi aracılığıyla aldı. Şunu belirtiyor: “Berlin Neukölln’de bir kağıt deposunda çıkan büyük bir yangın nedeniyle, önemli ölçüde duman ve koku rahatsızlığı var. Medyadan, örneğin yerel radyodan öğrenin. Pencereleri ve kapıları kapatın, havalandırmayı ve klimayı kapatın. Tehlike geçtiğinde size haber vereceğiz.”


Federal Ofis’ten alınan bir harita, Berlin’in büyük bir bölümünün ve başkentin banliyölerinin duman bulutundan etkilendiğini gösteriyor. Güneybatıda, duman oluşumundan kaynaklanan tehlike Kleinmachnow’a kadar uzanıyor. Güneydoğuda Crossinsee’ye kadar uzanır.

Bundan önce bile, Berlin’in çeşitli yerlerinden Neukölln üzerinde güçlü bir karanlık duman sütunu görülebiliyordu. Fotoğrafları sosyal ağlarda yayınlandı ve bazı kullanıcılar endişelerini dile getirdi.

Editörün notu: Yangının ilk başta 100 otoyolunda çıktığı bildirildi. Yangının otoyola yakın bir geri dönüşüm merkezinde çıktığı şimdi anlaşıldı.


ter/sh/dpa ile
 
Üst