Buy Food geri döndü, Toskana lezzetine dünyadan alıcılar geldi

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Toskana tarım-gıda üretimi giderek daha yeşil hale geliyor; tıpkı ekili alanların %35’inde ve sektördeki 7000’den fazla operatörün etiketlerinde öne çıkan organik sertifikası gibi yeşil: İtalya’daki rekor rakamlar, ISMEA raporuyla gün ışığına çıkarıldı Toskana’da yapılan uluslararası lezzet vitrini olan Buy Food Toscana’nın bir sonraki baskısı vesilesiyle sunulacak. 26 Ekim Perşembe ve 27 Ekim Cuma günleri Floransa’daki Palazzo degli Affari’de yaklaşık 68 DOP, IGP, Tarım, Dağ Ürünleri, Organik ve PAT sertifikalı üretici, ticari anlaşmalar yapmak üzere dünyanın her yerinden 50’den fazla alıcıyla buluşacak.

Toskana Bölgesi başkanı Eugenio Giani, “Gıda Satın Al”, Toskana kimliğinin bir parçasını iyi temsil eden özü sayesinde harika bir ekibin somut sonucudur ve giderek uluslararası hale gelen mesleği sayesinde, neyin embriyosu olduğunu söyledi. Kaleden Yiyecek Satın Al’ın olmasını istiyoruz. Aslında Fortezza da Basso’nun fuarların ve konferansların kalesi olması gerekecek. Hisselerin %31’ini elinde bulunduran güçlü bir varlık olan Bölge’nin diğer ortaklarla birlikte yoğun yatırım yaptığı bir hedef. FirenzeFiera ile ayrıntılı bir mantık yürüttük ve Fortezza’nın hem moda ve zanaatkarlık için bir merkez hem de gıda için güçlü bir merkez olmasını istiyoruz; bu sektör, %35’i organik ürünler ve 90 PGI ile Toskana’nın da dahil olduğu bir sektör. önemli bir rol oynuyor ve İtalyan panoramasında ve ötesinde bir mükemmellik markasını temsil ediyor”.

Tarımsal gıdadan sorumlu başkan yardımcısı ve meclis üyesi Stefania, “Organik tarımın %35’ine ulaşan bir bölge olduğumuz için şanslıyız, bu nedenle dönüşüme de çok fazla dikkat etmemiz doğal ve Gıda Satın Al kesinlikle bir gösteri” dedi. Saccardi – Alıcılar ve şirketler arasındaki hazırlık temaslarının Kovid sırasında test edilen formülünün başarılı olduğu kanıtlandı ve dolayısıyla etkinliği nedeniyle daha sonra da sürdürüldü. Bu yöntem sayesinde, PromoFirenze, Floransa Ticaret Odası ve Sistema Toscana Vakfı işbirliğiyle Bölgenin desteklediği bu etkinliği iyi bir şekilde kalibre edip zamandan tasarruf edebiliyoruz, böylece bölgemizin ürünlerini somut bir şekilde tanıtabiliyoruz.” .

Floransa Ticaret Odası genel sekreteri Giuseppe Salvini, “Kaliteli tarımsal gıda üretimimizin gücü, 2019’un aynı dönemine kıyasla 2023’ün ilk altı ayında +%14 artışla ihracatla kanıtlanıyor” diyor. ürünler, Toskana’nın dünyadaki olağanüstü elçileri”.

“BuyFood formülü, yabancı operatörlere sunum ve paketleme açısından da yenilikçi tarım-gıda ürünleri kataloğu sunabilir, ancak aynı zamanda kalite ve geleneği de beraberinde getirir. Olgun pazarlarda ve birçok rakiple fark yaratabilecek unsurlar Avrupa ve Kuzey Amerika’dakiler gibi” dedi Floransa Ticaret Odası’nın özel bir şirketi olan PromoFirenze’nin başkanı Massimo Manetti.

Fondazione Sistema Toscana’nın direktörü Francesco Palumbo, “Fondazione Sistema Toscana, beş yıl önceki ilk baskısından bu yana Buyfood’u destekledi ve ona eşlik etti; bu etkinlik, basından ve kamuoyundan gelen geri bildirimlerin yanı sıra kayıtlarla da her geçen yıl büyüyor. Konsorsiyumun takdiri. Kamuoyunu ve Buyfood markasını güçlendirmek ve aynı zamanda diğer bölgesel kuruluşlar için de geniş yelpazedeki Vakıf siteleri, web ve sosyal kanallar ile dijital iletişim araçları aracılığıyla Toskana tarım-gıda değerlerini Bölge ile birlikte desteklemek için her zaman çalıştık. Şarap Satın Alma ve Toskana Yağlarının Seçimi gibi etkinlikler. Sistema Toscana Vakfı yöneticisi Francesco Palumbo, “İletmeye yardımcı olduğumuz mesaj, bir bölgenin, orada yaşayanların ve işletmelerin deneyimlerinin öyküsünü anlatan mükemmel yapımların değeridir” diye vurguladı.

YUVARLAK MASA. Buna paralel olarak, 27 Ekim Cuma günü saat 10.30’dan itibaren Palazzo degli Affari, “Dop ve Toskana Igp” yuvarlak masasına ev sahipliği yapacak. ISMEA Kırsal Kalkınma Hizmetleri Direktörlüğü müdürü Fabio del Bravo, Toskana’nın GI ekonomisine ilişkin raporun tamamını açıklayacak. Masada başkan Eugenio Giani, başkan yardımcısı Stefania Saccardi ve Roberto Scalacci vardı. Bölge tarım ve kırsal kalkınma direktörü Massimo Manetti, PromoFirenze başkanı Massimo Manetti ve Fondazione Sistema Toscana direktörü Francesco Palumbo.Avrupa Parlamentosu Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonu tam üyesi Paolo De Castro’dan video mesaj, Toplantıya Tarım, Gıda Egemenliği ve Orman Bakanlığı Devlet Müsteşarı Senatör Patrizio La Pietra da davet edildi.

Sabah, Fabrizio Filippi Konsorsiyumunun başkanları tarafından, Floransa Üniversitesi Ekonomi ve Yönetim Bölümü profesörü Giovanni Belletti’nin kolektif eylem ve konsorsiyumun rolü arasında Dop/Igp ürünlerinin sürdürülebilir şekilde değerlendirilmesi konusunda yapacağı konuşmalar görülecek. (Dell’Olio Toscano PGI Koruma Konsorsiyumu), Carlo Santarelli (Toskana pecorino PDO’yu koruma Konsorsiyumu), Stefano Mengoli (Orta Apeninler PGI’daki beyaz dana etinin korunmasına yönelik Konsorsiyum), Daniele Scapigliati (koruma için AssoCantuccini konsorsiyumu) Toskana cantuccini PGI), Alessandro Iacomoni (finocchiona PGI’yı koruma konsorsiyumu) ve Lunigiana kestane unu teşvik komitesinin temsilcisi Barbara Maffei.

BtoB TOPLANTILARI. Pandeminin damgasını vurduğu yılların ardından Asya’ya ilgi geri dönüyor, Avrupa ve Kuzey Amerika (öncelikle ABD, Kanada, İsviçre ve İskandinavya) konsolide pazarlar olarak onaylanıyor ve Uzak Doğu’ya (Japonya, Güney Kore) önemli bir açılım sağlanıyor. , Singapur). Küresel pazar trendlerinin sürekli olarak geliştiği ve yenilikçi ve kaliteli ürünler aradığı, aynı zamanda yerel geleneklerle de bağlantılı olduğu ortaya çıkıyor. Toskana’nın güçlü olduğu özellikler: GI tanınma sayısı açısından birinci bölge (yiyecek ve şarap arasında 90), gıda ve şarap sektöründe faaliyet gösteren 17 binden fazla operatör ve yaklaşık 1,4 milyar avroluk üretim değeri (bunun 178’i) milyonu yalnızca gıdayla ilgilidir). Toskana aynı zamanda GI zeytinyağının üretim değeri (29 milyon euro) açısından da birinci bölgedir. *

MUHTEŞEM UYUM. Etkinlikten önceki aylarda PromoFirenze tarafından düzenlenen doğru arz ve talep profili oluşturma süreci sayesinde düzinelerce BtoB toplantısı düzenlendi. Eşleştirmenin kalbi, 25 üreticiden 102 organik ürün ve 13 üreticiden 66 PAT ürünü olmak üzere 17 PDO ve PGI mezhebine ait 304 ürünün yüklendiği, alıcılara sunulan çevrimiçi katalogdur. Üreticiler, çevrimiçi kategorilere veya özelliklere ilgi duyduğunu belirten alıcılarla buluşuyor. Bu aynı zamanda çapraz bir anket sayesinde 2022 baskısından 6 ay sonra toplanan verileri de açıklıyor: Müzakerelerin %74’ü etkinlikten sonra devam etti ve %56,3’ü ticari bir anlaşmanın imzalanmasıyla sonuçlandı**. Floransa ve Kuzey Batı Toskana Ticaret Odası’nın katkıları sayesinde alıcılar, Toskana’da kaldıkları süre boyunca, ürün ve bölgeler hakkındaki bilgilerini derinleştirmek için ilgili bazı şirketleri ziyaret etme fırsatına da sahip olacak.

Ustalık Sınıfları ve Basın Turları. Ancak sektör basını için, Konsorsiyum tarafından 27 Ekim Cuma günü (15:00-15:00) yerel ürünler hakkında, bu ürünlerin kökenlerini, tarihlerini ve evrimlerini keşfedecek bazı derinlemesine ustalık sınıfları planlanıyor. Vetrina Toscana turuna katılan restoranlarda sınırlı sayıda kişiye ayrılan ve küçük gruplar halinde düzenlenen ustalık sınıfları, etkinliğin ortağı olan Toskana yiyecek ve şarap derneği ASET’ten bazı gazeteciler tarafından yürütülecek. Ustalık sınıflarına katılacak Konsorsiyum ve Birlikler arasında şunlar yer almaktadır: Finocchiona PGI, Tuscan Ham PDO, Tuscan Bread PDO, Pecorino Toscano PDO, Tuscan Sızma Zeytinyağı PGI, Chianti Classico Oil PDO, Cantuccini Toscani PGI, Agnello del Central Italia PGI , Mortadella di Prato PGI, Vitellone Bianco dell’Appennino Centrale PGI; Cinta Senese DOP, Seggiano DOP yağı. Ayrıca, ünlü Castagna del Monte Amiata PGI’nın, hassas Seggiano PDO yağının ve dünyanın en çok ödül alan peynirlerinden bazılarının, Pecorino Toscano PDO’nun seyahat programı olduğu yerleri keşfetmek için ulusal ve uluslararası uzman basına yönelik bir basın turu da düzenlenecek. Siena ve Grosseto eyaletleri arasında, Maremma’ya hakim olan sönmüş yanardağın yamaçlarında.

Buy Food Toscana 2023, PromoFirenze ve Fondazione Sistema Toscana tarafından düzenlenen Toskana Bölgesi ve Floransa Ticaret Odası’nın bir etkinliğidir. Üst üste beşinci kez düzenlenen etkinlik, yiyecek ve şarap turizmini destekleyen bölgesel proje Vetrina Toscana’nın sinerjisinden yararlanıyor.
 
Üst