Derin yağda kızartılmış hamburger ekmeği? Bu “Desi Burger” Twitter’ı Böldü

Leila

Global Mod
Global Mod
Birçoğumuz, restoran yemeklerinin asla sağlayamayacağı rahatlık sağlayan atıştırmalıkların bulunduğu favori sokak yemeği tezgahlarımıza sahibiz. Kabul edelim: Bu tezgahların çoğu, sağlık için pek de iyi olmayan belirli malzemeler ve teknikler kullanıyor – ama yine de, tat her şeyi fethettiği için onlara sık sık gidiyoruz. Ayrıca, kalabalık bir “khau galli”de baharatlı kızarmış yemek yemek başlı başına özel bir deneyimdir. Chaat söz konusu olduğunda bile, tadını çıkarmak için lüks bir restorandansa yol kenarındaki küçük bir dükkana gitmeyi tercih ederiz. Dahası, sokak yemeği tezgahları zamanla gelişti – Hint yemeklerinin yanı sıra, pizza ve hamburger gibi “batı” yemeklerinin yaratıcı yorumlarını da sunuyorlar.
(Ayrıca Okuyun: 15 Dakikadan Kısa 5 Sağlıklı Chaat Tarifi; Bunları Tekrar Etmekte Sakıncası Yok)
Geçenlerde Twitter’da bir fitness fenomeni (@chiragbarjatyaa), “desi burger” sattığını iddia eden yol kenarındaki bir satıcının Habersunu paylaştı. “Dekh kar hi arterler choke ho gayi” (“Bunu görmek sadece damarlarımı tıkadı”) yazdı. Aşçı, hamburger ekmeğini dilimlemeden ve iç katmanlarını eklemeden önce derin yağda kızarttığı için çok aşırı bir tepki gösterdi. Bu ona doğal olarak olağandışı geldi. İşte tam Haber:

Dekh kar hi arterler choke ho gayi pic.twitter.com/gQHo2EBI1R— Chirag Barjatya (@chiragbarjatyaa) 16 Şubat 2023
(Ayrıca Okuyun: Aloo Tikki Burger’den Paneer Burger’e: Nihai Hoşgörü İçin 5 Desi Tarzı Burger)
Çöreklerin kızartılması, ekmeğin sağlıksız miktarda yağ emeceği anlamına gelir. Bazıları, ekmek başka şekillerde ısıtılabileceği için bu yöntemin gereksiz olduğunu iddia edebilir. Bazı Twitter kullanıcıları bu görüşteyken, diğerleri bunun bu tür sokak yemeklerinin cazibesinin bir parçası olduğunu iddia etti. İşte tepkilerinden bazıları:
“Bu, Delhi sokaklarında burger hazırlamanın yaygın bir yoludur ve tadı bir Mcdonald’s’tan daha iyidir.”
“Bu genç kalpler için, salatalarınıza sadık kalsanız iyi olur.”
“En azından mayonez yok, aşırı dozda peynir yok ve o tuhaf soslar yok…”
“Güle güle! Seninle atmak güzeldi.”

20 yaşındaki ben bunlardan 5 tane yerdim ve sonra bir sonraki tezgaha geçerdim. Ah gençlik, seni hafife almıştım!— Kanav Gulati (@thekvgulati) 16 Şubat 2023
Yerel işletmeyi destekleyin ve doktorlarımızı da destekleyin..
😂
— vks (@vikasharma173) 16 Şubat 2023
“Hayır teşekkürler, hayatı seçiyorum” – Sid (Buz Devri)— Saransh Anand
🇮🇳
(@saransh_xD) 16 Şubat 2023
Tamam ama Pav’ı kim böyle kızartır???
Ve nasıl ıslatılmaz?
Bu hangi su geçirmez kaplamadır???— Gauri Tanushree Rane (@RevolverRane) 16 Şubat 2023
Video şu ana kadar yaklaşık 164 bin görüntülendi. Bu sözde “desi burger” hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

Günün Öne Çıkan Videosu

Ballı Biberli Tavuk Popper Tarifi | Bal Biberli Tavuk Poppers Nasıl Yapılır

Toshita Sahni hakkındaToshita kelime oyunu, yolculuk tutkusu, merak ve aliterasyonla doludur. Bir sonraki yemeğini mutlu bir şekilde düşünmediği zamanlarda, roman okumaktan ve şehirde dolaşmaktan hoşlanıyor.