İnceleme: Tresind Mumbai, Hint Lezzetlerinin Yaratıcı Bir Güzergahını Haritalandırıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Jeera aloo'nun kokusunu her aldığımda çocukluğuma ışınlanıyorum. Saatler süren çalışmanın ardından tiffinimi ortaya çıkararak okula geri döndüm. Yumuşak roti ile eşleştirilen lezzetli doğranmış patatesler mükemmel bir yenileme gibi görünüyor. Üstelik arkadaşlar arasında kolaylıkla paylaşılabilirdi; çok az çocuk aloo'dan yapılmış herhangi bir şeye hayır diyebilir. Geçenlerde kaliteli bir restorana gittiğimde aynı baştan çıkarıcı aromayla karşılaştım. Ancak onun kaynağını kavradığımda, şeritteki yolculuğum hafızam yarıda kaldı. Bana Tresind Mumbai'nin espuma (sebze köpüğü) şeklinde sunulan jeera aloo yemeği servis ediliyordu. Bu yeniden icat hakkında ne düşüneceğimden emin değildim. İki ısırıktan sonra şüphe duygum zevke dönüştü.

Karides/Su kestanesi ve Kuşkonmaz, Zeera Aloo Espuma, Domates Rasam. Fotoğraf Kredisi: Toshita Sahni

Karides ve Kuşkonmaz, Zeera Aloo Espuma, taze sıkılmış olarak servis edilir Domates Rasamı, Tresind Mumbai'nin yeni tadım menüsünün bir parçası. Şef Sarfaraz Ahmed, bu 14 çeşitli yemeğin yanı sıra yeni bir Şefin Tadım Menüsü'nün de küratörlüğünü yaptı. Her iki teklif de müşterileri Hindistan'da benzersiz bir mutfak yolculuğuna davet ediyor. Unutulmaz bir seyahat programı tasarlamak için yerel kaynaklı malzemeler, yerel tatlar ve yaratıcı teknikler bir araya getirildi. Bazı yemekler kışın bereketinden ilham almış olsa da, bunlar 'mevsimlik' menülerden daha fazlasıdır.

Haberler'den Son ve Son Dakika Haberleri

Ghewar, Avokado Khachaloo, Chaat Baharatı. Fotoğraf Kredisi: Tresind

Yolculuk havadar bir gevreklikle başlıyor Alabaş taco Kremalı yoğurt ve çıtır sunchoke ile süslenmiştir. Daha birçok şey için iştahınızı kabartan canlandırıcı bir başlangıçtır. Bir sonraki kurs – etli Roomali Roti Tartletinde Çörek Kebabı – Hindistan coğrafyasına daha sıkı bağlanmanızı sağlar. Her şeyi vermeyeceğim.

Çörek Kebabı, Kuzu, Roomali Roti Tartlet. Fotoğraf Kredisi: Toshita Sahni

Buradaki yolculuğun keyfi, olasılıkların keşfedilmesidir: Ya dal vada hamuru waffle yapmak için kullanılsaydı? Peki ya moilee körisine parmesan eklenirse? Ya tabağınızdaki sarı dondurma rulosunun tadı Gujarati khandvi'ye benziyorsa? Hindistan cevizi kimchisi gibi iştah açıcı icatlardan, siyah elmalı dondurma gibi tatlı deneylere kadar, mağazada pek çok başka lezzet de mevcut. Tresind'in imzası”Hindistan'ın Khichdi'si” muhafaza edildi ve daha fazla içerik içerecek şekilde yükseltildi.

Ördek ve Waffle. Yağda Kızartma, Köri Yaprağı Balı. Fotoğraf Kredisi: Tresind

Tresind'in bütünsel yaklaşımı içeceklere de uzanıyor. Özelleştirilmiş şarap eşleştirmeleri talep edebilir veya kapsamlı menüden kendi favorilerinizi seçebilirsiniz. Kokteyllere gelince, Tresind'in göz atmaya değer birçok yenilikçi karışımı var. Yeni seçenekler arasında özellikle sevdim Capriccio (Mirabeau cin, taze yeşil elma, çarkıfelek meyvesi püresi, tajin, sriracha, çarkıfelek meyvesi ve kapari sodası). Baharat, diğer tatları etkileyici bir şekilde dengeleyerek, sonunda çok hafif bir şekilde vurur. “Eve Özel” kategorisinde, votka bazlı içkinin sade hoşgörüsü hoşuma gitti. yaban mersinli kekler. Kokteyl bardağındaki pişmiş yemeğin rahatlatıcı notalarını yakalamayı başardı.

Capriccio

Capriccio. Fotoğraf Kredisi: Toshita Sahni

Tresind'in yeni menüsü teatral unsurlar içeriyor ancak lezzetin temellerini de unutmuyor. Popüler lezzetleri ve mütevazı malzemeleri yenilikçi bir şekilde yeniden keşfetmesiyle beni şaşırttı. Kaçırmayı göze alamayacağınız bir gastronomik deneyim.

Ne: Tresind Mumbai'de yeni menüler

Nerede: Zemin Kat Inspire BKC E, G Blok BKC, Bandra Kurla Kompleksi, Bandra East, Mumbai.