Ironman: Motosikletçi kafa kafaya bisikletçiye çarpıyor – ve öldü

Felaket

New member
Motosikletçi, Gauerter ana setinde bisikletçi ile çarpıştı. Sportschau’ya göre kazada üç kişi ağır yaralandı, motosikletçi öldü, bisikletçi ağır yaralandı, ancak hayati tehlikesi yok. Motosikletteki kameraman sadece hafif yaralandı. Toplam 20 kurtarma görevlisi ve bir kurtarma helikopteri görev başında.

ARD’de polis operasyonları müdürü Curt Wenzel, “Böylesine büyük bir spor etkinliği için üzücü bir durum” dedi. Kaza yeri bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle katılımcılar ve destek araçları bu noktada birbirlerinin yanından geçerler.

Ironman: ARD canlı yayını iptal etti


Sadece dokuz sporcu her zamanki gibi yarışa devam edebildi. Yarışın ikinci turunda bisikletçiler kaza mahallinin önünde inip motosikleti bir setin üzerinden itmek zorunda kaldı. Oradan kazaya rağmen yarış devam etti. İptal veya kısaltma tartışıldı, ancak organizatörler tarafından reddedildi.

Jan Frodeno da neredeyse iki yıldır ilk Ironman yarışına katılıyor. Alman Olimpiyat şampiyonu, Hamburg’daki Alman seyirciye veda ediyor. Frodeno şimdi “büyük olasılıkla” rekabeti bitirmek istemediğini açıkladı. “Hamburg şehir merkezinde bitiş çizgisini mutlu bir yüzle nasıl geçeceğini” hayal edemiyordu.

ARD canlı yayını iptal etti.
 
Üst