Milyonlarca dolarlık korona sübvansiyonu dolandırıcılığına on yıla kadar hapis

Felaket

New member
1 Haziran 2023’ten Corona ile ilgili haberler

Milyonerlere 10 yıla kadar hapis korona– Sübvansiyon dolandırıcılığı1 Haziran Perşembe, 16:41: Hamburg Bölge Mahkemesine göre, bir dolandırıcı çetesinin 2021’de devlet tarafından ödenen üç milyon avrodan fazla Corona yardımı vardı. Mahkeme Perşembe günü beş sanığı bazıları uzun süreli olmak üzere hapis cezasına çarptırdı. Ana sanık on yıl, diğer iki sanık yedi ve beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. 80 adet ticari ve çete sübvansiyonu dolandırıcılığından suçlu bulundular. Cumhuriyet savcılığına göre, Nisan ve Ekim 2021 arasında toplam 12,5 milyon avro civarında başvuruda bulundular. Mahkeme, üç milyon avroluk iyi bir suç gelirinin müsaderesine karar verdi.

Çetede muhasebeci olarak çalışan bir diğer sanık ise yardım ve yataklık suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 48 yaşındaki oyuncuya ayrıca 3 yıl mesleki men cezası verildi. Asıl sanığın 32 yaşındaki eşine de yardım ve yataklık etmekten 2 yıl ertelenmiş hapis cezası verildi. Verilen cezalarla mahkeme bazen savcılığın taleplerinin oldukça altında kaldı. Mahkeme başkanı Malte Hansen’e göre, dinlenen telefon görüşmelerinden de görülebileceği gibi, sanık kasıtlı olarak hareket etti. Yaklaşımın ekonomik düzeni önemli ölçüde tehlikeye atması muhtemeldir. Sanıkların kar amacı gütmeyen raf, sahtekarlık ve hizmet şirketlerini satın aldıkları ve suçları saman adamlar yardımıyla işledikleri söyleniyor.

Çetenin 34 yaşındaki patronu, bu süreçte Hansen’in açıkladığı gibi açıklamalarda bulundu. Ancak açıklamasını belgelere dayandırdı. Açıklaması inandırıcı değildi ve pişmanlıkla işaretlenmemişti. 24 yaşındaki bir müşterek sanık hemen hemen her şeyi itiraf etti, ancak yalnızca genel olarak, geç ve belgelere göre ifade verdi. Sorulara cevap vermek istemiyordu. Hansen, bunun güvenilirliğine yardımcı olmadığını söyledi. Yedi yıl hapis cezası aldı. 23 yaşındaki bir müşterek sanık, ancak dosya durumunu öğrendikten sonra ifade verdi. Mahkeme onu beş yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, gerekli genel önleme ile muhasebeci için sekiz yıl gibi yüksek hapis cezasını gerekçelendirdi. Cezanın caydırıcı olması gerekir. 48 yaşındaki kilit bir pozisyona sahipti. Muhasebeciler, avukatlar ve vergi danışmanlarından temelde dürüst davranmaları beklenebilir. Sadece sanık kadın dairenin pişmanlığını kabul etti. Bu nedenle mahkeme, iki yıllık hapis cezasını şartlı tahliye ile erteledi. Ancak 32 yaşındaki kişinin 100 saat toplum hizmeti yapması gerekiyor.

Korona yardımının geri ödenmesine dava


30 Mayıs Salı, 19:39: Ebersberg bölgesinden bir şirket, Corona acil durum yardımının geri ödenmesine karşı dava açıyor. Münih İdare Mahkemesi davanın alındığını Salı günü onayladı. Bu, yalnızca yardımın geri ödenmesine yönelik değil – davaya göre özel durumda yaklaşık 15.000 Euro’dur – aynı zamanda geri ödemelerin belirleneceği çevrimiçi prosedüre de yöneliktir.

Bir yandan davacı, hukuk firması Steinbock & partner’in açıkladığı gibi, başvuru yapıldığında personel maliyetlerinin dikkate alınmaması gerektiğinin net olmadığını savunuyor. Öte yandan, söz konusu çevrimiçi prosedürde kendi bakış açısıyla doğru bilgi vermesi mümkün olmamıştır.

Mittelstandsverband BVMW Bayern davayı memnuniyetle karşıladı. Derneğin politika sorumlusu Achim von Michel, Bavyera’daki inceleme prosedürlerinin yeniden başlatılması gerekeceğini beklediğini söyledi. “Bu nedenle eyalet hükümetinden kayıt yenileme sürecini derhal askıya almasını istiyoruz.”

Ekonomi Bakanlığı başlangıçta şikayetin içeriği hakkında yorum yapmadı. Bu henüz orada değil, dedi. Ancak, prosedürün yasallığı konusunda hiçbir şüphe yoktur.

Test prosedürleri kıştan beri devam ediyor. Salgının ilk birkaç ayında, federal hükümet ve Özgür Devlet, yaklaşan likidite darboğazlarını telafi etmek ve iflasları önlemek için kısa sürede yaklaşık 2,2 milyar avro ödedi. Başvuru sırasında, şirketler ve serbest meslek sahipleri önümüzdeki üç ay içinde likidite darboğazlarının ne kadar şiddetli olacağını tahmin ettiler. Bu şimdi kontrol edilmeli ve fazla ödenen para geri alınmalıdır.

Gürültülü, renkli, mutlu – yüz binlerce kişi Kültürler Karnavalı’nı kutluyor


29 Mayıs Pazartesi, 15:49: Renkli kostümler, davul sesleri, sokaklarda coşkulu danslar… Korona nedeniyle üç yıl aradan sonra Kültürler Karnavalı geri döndü. Pentecost haftasonunu yüzbinlerce insan Berlin-Kreuzberg’de mavi gökyüzü ve parlak güneş ışığı altında kutladı. Organizatörlere göre, dört günlük festivalin en önemli olayı olan karnaval yürüyüşünü tek başına yaklaşık 550.000 kişi izledi. Sözcü Christiane Dramé Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Coşkulu bir ruh hali ile çok yönlü başarılı bir festivaldi” dedi.

Kreuzberg’den Neukölln’e giden yol boyunca yoğun bir kalabalık vardı. Zaman zaman polis, belirli yerlerin çok kalabalık olmaması için Hallesche Tor, Mehringdamm ve Hermannplatz da dahil olmak üzere birçok metro istasyonunu kapatmak zorunda kaldı. Kendi ifadelerine göre polis, festivale yaklaşık 1.300 acil servisle eşlik etti. Bir polis sözcüsü Pazartesi günü “büyük ölçüde barışçıl ve sorunsuz bir seyirden” söz etti.

Andrea Tandler’a maske olayından dava açıldı


29 Mayıs Pazartesi, 11:03: Bavyera’daki maske olayı sırasında savcılık, eski CSU Genel Sekreteri Gerold Tandler’ın kızı Andrea Tandler hakkında suçlamalarda bulundu. Münih savcılığının bir sözcüsü Cuma günü vergi kaçırma şüphesiyle suçlamaların gündeme getirildiğini duyurdu. “Süddeutsche Zeitung” ve Bayerischer Rundfunk daha önce haber yapmıştı.

Tandler ve iş ortağı N., Ocak ayında Münih bölge mahkemesinin tutuklama emirlerine dayanılarak tutuklandı ve o zamandan beri gözaltında. Nisan ayında Münih I Bölge Mahkemesi’nin ardından Münih Bölge Yüksek Mahkemesi (OLG) de iki sanığın şikayetlerini asılsız bularak reddetmişti.

Tandler’ın, korona salgınının başlangıcında maske dükkanları düzenlemek için milyonlarca komisyon aldığı söyleniyor. Geçen yıl, diğer şeylerin yanı sıra, ticaret vergisi dolandırıcılığına ilişkin ilk şüphe nedeniyle soruşturuldukları öğrenildi.

Brandenburg’da grip vakaları neredeyse 20 kat artıyor


29 Mayıs Pazartesi, 10:38: Geçen grip sezonunda, Brandenburg’da bir önceki sezona göre neredeyse 20 kat daha fazla vaka vardı – hala kapsamlı korona koruma önlemleri varken. Sağlık Bakanlığı Cumartesi günü Potsdam’da Ekim 2022’nin başından bu yılın Mayıs ortasına kadar 13.386 influenza enfeksiyonu rapor edildiğini duyurdu. Buna karşılık, 2021/2022 grip sezonunda yalnızca 715 ve önceki sezonda yalnızca 37 bildirilen vaka vardı. Corona öncesi 2018/2019 grip sezonunda 6032 vaka kayıt altına alındı.

Sağlık Bakanı Ursula Nonnemacher (Yeşiller) sert artışa şaşırmadı. “Korona pandemisi sırasında birçok insan maske takarak ve diğer enfeksiyon kontrol önlemleri alarak virüsten korunmuştur” dedi. “Virüslerle temasın olmaması, bağışıklığın daha az belirgin olduğu anlamına da gelebilir.” Ancak bu sefer grip salgını alışılmadık bir şekilde 2022 sonbaharının başlarında başladı ve solunum sinsityal virüsleri (RSV) de çok aktifti. Nonnemacher, Ekim ayından itibaren grip aşısı yapılmasını tavsiye etti.

Yeni öneri: korona yokaşılama çocuklar ve gençler için daha fazla


27 Mayıs Cumartesi, 16:25: Daimi Aşılama Komisyonu (Stiko), zayıflamış pandemik durum göz önüne alındığında artık sağlıklı bebekler, çocuklar ve ergenler için korona aşısı önermemektedir. 59 yaşına kadar olan sağlıklı yetişkinler ve hamile kadınlar için başka pekiştirme aşıları önerilmemektedir – ancak temel bağışıklığa ulaşmış olmaları gerekir. Öte yandan, 60 yaşın üzerindeki insanlar yıllık bir güçlendirici almalıdır. Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) Perşembe günü yayınladığı Stiko Covid 19 aşısı için yenilenen tavsiyeler bunu sağlıyor.

Stiko, yeniliklerle birlikte 2023 yılı için genel aşı tavsiyelerine Covid-19 aşısını da dahil ediyor. Şimdiye kadar komite, pandemi sırasında defalarca uyarlanan ayrı ayrı Covid 19 aşı tavsiyeleri yapmıştı. Mevcut adım, bir nevi pandemi modundan normal moda geçiş olarak görülebilir. RKI’deki Stiko, tavsiyeleri Nisan sonunda zaten sunmuştu. Karar taslağı daha sonra federal eyaletlere ve uzman gruplara gönderildi.

60 yaşın üzerindeki kişilere ek olarak, takviye tavsiyesi ayrıca bakımevlerinde yaşayanlar ve altı aylıktan itibaren belirli hastalıkları olan kişiler ile tıp ve bakım alanında çalışan ve bu nedenle yüksek risk taşıyan kişiler için de geçerlidir. enfeksiyon. Aşılamanın koruyucu bir etki yaratması muhtemel olmayan kişilerin aile üyeleri ve yakın temasları da tekrar tazeleme aşıları almalıdır. Grip aşısından da bilindiği üzere tercih edilen zaman sonbahardır. Bu ciddi hastalıkları önlemek içindir.

Korona pandemisi ile ilgili daha eski haberleri ilerleyen sayfalarda okuyabilirsiniz.


al, ter, beb, pnh, rob, as, pzk, sh, mpl, lho, luk, pip, mos, cba, lsc, dom, fil, daz/acente şeylerle
 
Üst