Neena Gupta Sağlıklı ve Lezzetli Moringa Parantha'nın Tadını Çıkarıyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Neena Gupta başka bir yemek macerasıyla geri döndü. Menüde ne var? Usta yıldızın ev yemeklerine meraklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Son zamanlarda aktris, ev yapımı bir desi yemeği olan “Moringa parantha” karşısında ağzımızın suyunu akıttı. Yemeğinin fotoğrafını Instagram Hikayelerinde paylaştı. Yarısı yenmiş doldurulmuş moringa paranthayı taşıyan bir tabak içeriyordu. Kızarmış bazlama, besin değeriyle bilinen moringa yaprakları kullanılarak hazırlandı. Kıyılmış-kurutulmuş moringa yapraklarının yanı sıra paranthasında biraz susam ve doğranmış soğan da görebiliyorduk. Neena Gupta'nın Instagram Hikayesine buradan göz atın:


Fotoğraf Kredisi: Instagram /neena_gupta


Öyleyse okuyun: Masaba Gupta Kahvaltıda Yumurtasını Nasıl Seviyor?

Neena Gupta yemeğe, özellikle de ev yapımı yemeklere olan sevgisini ifade etmekten asla çekinmedi. Neena Gupta, Hindistan'dan uzaktayken bile sadelikten hoşlanıyor “ghar ka khana“. Geçen ay Sidney'de olan aktris, mütevazi roti, sabzi ve dal'ın tadını çıkarabildiği için en mutlu olanıydı. Instagram Hikayelerinde öğle yemeği tabağına benzeyen bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta gobi ki sabzi ve moong ki dal gibi görünen şeylerin yanına yarısı yenmiş bir chapati yerleştirilmiş olduğunu görebiliyorduk. Sabzi'nin muhteşem rengi, içine giren baharatların çeşitliliğini ima ederken, dudak kokulu sarı dal, hardal tohumları ve taze kişniş yapraklarıyla kıvamlandırılmıştı. Fotoğrafın yanına şunları yazdı:Ghar ka khana Sydney'de.” Buradaki resme bakın:

Haberler'den Son ve Son Dakika Haberleri


Fotoğraf Kredisi: Instagram /neena_gupta


Öyleyse okuyun: Neena Gupta Son Döneminde Mevsim Sebzelerinden En İyi Şekilde Faydalanıyor Hintli Yemek

Zevk almanın yanı sıra”ghar ka khana“, Neena Gupta mutfak becerileriyle bizi sık sık etkiledi. Neena Gupta ayrıca Sidney gezisinde Anda Bhurji'yi şımartmaya karar verdi. Zaten salyalarınız akıyor mu? Videoyu görene kadar bekleyin. Pişirme işlemi bir tavada biraz yağın ısıtılması ve üzerine bir miktar yağın eklenmesiyle başladı. Oyuncu, doğranmış soğanları, kırmızı biber tozu, zerdeçal ve kişniş tozu gibi baharatları ekledi. Doğranmış soğanlar iyice piştikten sonra lezzetini arttırmak için doğranmış domatesleri ekledi. Son olarak da tadına bir tutam tuz ekledi. Tadka'ya haşlanmış yumurta rendeleyerek benzersiz bir yaklaşım. Hepsini harmanladıktan sonra üzerine kıyılmış kişniş ekledi. Son dokunuş olarak yumurta bhurjisinin paratha, ekmek veya roti ile tadına varılmasını önerdi. Videonun başlığında şunlar yazıyor: “Çekimlerimde Anda Bhurji'yi Sidney'de yapıyorum.” Aşağıdaki gönderisine göz atın:


Sizce Neena Gupta bundan sonra hangi yemeği hazırlayacak? Yorumlarda bizimle paylaşın.
 
Üst