Şarap, promosyon için Toskana şarap üreticilerine 11 milyondan fazla

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Şarap sektörünü desteklemek için 11 milyon Euro’nun üzerinde. Toskana Bölgesi, dünyada Toskana şarabının tanıtımına yönelik kampanyalara yönelik Avrupa kaynaklarını şarap girişimcilerine sunmaktadır.

Kaynaklar aşağıdaki gibi bölünmüştür:
2023/2024 kampanyası için başvuruların sunulması için 6 milyon 680 bin avro ayrıldı
Önceki kampanyalarla ilgili projelerin bakiyelerinin tasfiyesi için 4 milyon 420 bin avro.

Toskana şarabının Avrupa dışındaki ülkelerde tanıtılması ve tanıtılmasıyla ilgilenen şarap sektöründeki şirketlerin, 11/08/2023 saat 16:00’dan 18/09/2023 saat 13:00’e kadar “Önlem” ile ilgili bir başvuruda bulunmaları için zamanları olacaktır. Ortak Pazar Teşkilatı (CMO) tarafından öngörülen ve şarap sektörüne yönelik ulusal destek programına dahil edilen üçüncü ülke pazarlarında şarabın tanıtımının sağlanması”.

Başkan yardımcısı ve tarım-gıda meclis üyesi Stefania Saccardi, “Küreselleşen bir pazarda – Toskana şarabının kalitesi sayesinde giderek daha fazla yerleştiği bir yerde, şirketlerimizi ürünlerinin tanıtımında AB dışında bile desteklemeye devam etmek çok önemlidir. şarap tedarik zincirinin tüm tarım-gıda sektörü için itici bir güç oluşturduğunu her zaman aklımızda tutmamız gerektiğinden, bu nedenle bu yıl yine AB kaynakları sayesinde şirketlerimizin giderek daha rekabetçi ve rekabetçi olmasına yardımcı olacak fonlar sağlıyoruz. Toskana ürünlerinin kalitesini tüm dünyada bilinir ve takdir edilir kılmak”.

İlgilenen firmalar kendi tanıtım projelerini sunabilecek ve yapılan masrafların %50’sine kadar talep edebilecektir. Katkı diğer kamu yardımlarıyla birleştirilemez. Başvurular Sviluppo Toscana SpA web sitesi aracılığıyla Toskana Bölgesine gönderilmelidir.

Profesyonel ve meslekler arası organizasyonlar, şarap üreticisi organizasyonları veya bunların şarap üreticisi organizasyonları dernekleri, koruma konsorsiyumları, bireysel veya ilişkili üretici şirketler, şarap sektöründe ve tarım ürünlerinin tanıtımında kanıtlanmış deneyimi olan kamu kuruluşları (Bölgeler gibi idareler hariç) , Özerk İller ve Belediyeler), iş dernekleri (geçici bile olsa), konsorsiyumlar, federasyonlar ve kooperatif şirketler ve iş ağları.

Her proje için azami kamu katkısı limiti 500.000 avroyu geçemez, asgari katkı 100.000 avrodan az olamaz.

Özellikle kalite, gıda güvenliği veya çevre açısından bölgesel şarap üretiminin yüksek standartlarını vurgulayan halkla ilişkiler, tanıtım ve reklamcılık alanındaki faaliyetler finansman için uygun olacaktır; uluslararası öneme sahip etkinliklere, fuarlara ve sergilere katılım; bilgilendirme kampanyaları (özellikle menşe isimleri, coğrafi işaretler ve organik üretim sistemleri hakkında); gerçekleştirilen bilgilendirme ve tanıtım faaliyetlerinin sonuçlarının değerlendirilmesine yönelik çalışmalar.