Tarımda inovasyon destek ortaklıkları çağrısı sürüyor

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Tarım, ormancılık ve tarım-gıda sektörlerindeki hizmetlerin yenilikçiliğini desteklemek için ortaklıkları teşvik edin.
Toskana konseyi, toplam 500 bin avroluk bir bütçe ayırarak, oluşturulmasını destekleyen “SRG09” müdahalesi (Kırsal Kalkınma EAFRD 2023-2027) çağrısını etkinleştirme hükümlerini onayladı.

Ortaklıklar, iş ihtiyaçlarına yanıt olarak yenilikçi fikirlerin ortaya çıkarılması, eğitim, bilgi ve bilgi yayma süreçlerinin iyileştirilmesi, yenilik paylaşım süreçlerinin teşvik edilmesi ve aktörlerin birbirine bağlanması gibi hedeflere sahip olacak.

Tarım-gıdadan sorumlu başkan yardımcısı ve meclis üyesine göre, inovasyonun Toskana tarım sektörüne aktarılması ve dolayısıyla sürecin desteklenmesi çok önemli. Yenilik, gelecek için rekabet edebilirliğin vazgeçilmez bir unsurudur çünkü tarım, Toskana'nın akıllı uzmanlaşma stratejisinin önemli bir bileşenidir.

“SRG09” müdahalesi, “Sektörün modernleştirilmesi, tarımda ve kırsal alanlarda bilgi, yenilikler ve dijitalleşme süreçlerinin teşvik edilmesi ve paylaşılması ve bunların kullanımının teşvik edilmesi” Avrupa düzenlemesinin çapraz hedefi ile ilgilidir.
Proje ortaklıklarına kabul edilen konular şunlardır: akredite eğitim kurumları, danışmanlık sağlayıcılar, araştırma kurumları, üniversiteler ve kamu ve özel yükseköğretim okulları, yüksek teknik enstitüler, teknik ve mesleki eğitim enstitüleri, AKIS bünyesinde faaliyet gösteren diğer kamu ve özel kuruluşlar (örn. Tarımsal Bilgi ve Yenilik ile ilgili konular sistemi), Toskana Bölgesi işbirliği projesinin hedeflerine ulaşılmasıyla ilgili tarım, ormancılık ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren diğer konular, ayrıca araçsal organları, ajansları ve şirket içi şirketleri aracılığıyla.

Verilen destek, uygun harcamaların yüzde 100'üne eşittir. Proje başına alınabilecek azami kamu katkısı miktarı 100 bin Euro'dur.

“Tarım, ormancılık ve tarım-gıda sektörlerine yönelik yenilik destek eylemleri ve hizmetleri için işbirliği” SRG09 müdahalesinin uygulama bildirimi için başvuruların sunulması için son tarihler 15 Mayıs 2024'te açılıyorlar ve 30 Haziran 2024 saat 13:00'te kapanacaktır.

Not. Basın bülteni, 8 ve 9 Haziran 2024 Avrupa ve idari seçimleri için seçim mitinglerinin çağrılması sırasında alınan eşit şartlara ilişkin hükümlere uygun olarak kişisel olmayan bir biçimde hazırlanmıştır.