Toskana’da yapılan sızma zeytinyağının kırmızı halısı geri döndü

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Yeşil altın kırmızı halısını Toskana’da buluyor: 8 Haziran Perşembe 11 Toskana 2023’ün Bölgesel PDO ve PGI Sızma Zeytinyağları Seçimi Cinema La Compagnia’da.

Toskana Bölgesi başkan yardımcısı ve tarım-gıda meclis üyesi Stefania Saccardi, Floransa Ticaret Odası genel sekreteri Giuseppe Salvini, bölgenin en temsili kaliteli üretimiyle ilgili perspektifleri, haberleri, verileri ve eğilimleri ortaya çıkarmak için Massimo Manetti , PromoFirenze başkanı , Francesco Palumbo, Fondazione Sistema Toscana direktörü, Tiziana Sarnari, pazar analisti, Direktörlük Hizmetleri Kırsal Kalkınma – ISMEA, Laura Mazzanti, Laboratuvar Analitik SRL başkanı.

Konuk oyuncu olağanüstü bir yapımcı: Marco Columbro, aktör ve organik çiftçi.

Etkinlik vesilesiyle, özel olarak yürütülen özel bir ISMEA araştırması tarafından fotoğraflanan, Toskana’daki sızma zeytinyağı üretimi ve ekonomik potansiyeli hakkındaki veriler de açıklanacak.

Başkan yardımcısı Saccardi ile birlikte ödülleri kazanan 52 markaya teslim etmek için Toskana’nın DOP ve IGP yağları Konsorsiyumlarının başkanları olacak. En iyi “Origin Selection”, “Bio Selection”, “Monovarietal Selection”, “Biofenoli Selection” ve en son tanınan “Ambalaj Seçimi” için bazı özel sözlerin yanı sıra gıpta ile bakılan “En İyi” unvanı da var. ” her PDO ve PGI için.

Yağların Seçimi, İtalya’da ve yurtdışında ekonomik ve imaj tanıtım faaliyetleri ve ayrıca çok sektörlü girişimlerle, zeytin sektörü – bölgesel olarak desteklemek ve büyümek için Toskana’nın en iyi DOP ve IGP yağlarını vurgulamak amacıyla oluşturulmuştur zeytinyağı ve aynı zamanda sertifikalı kalite sızma zeytinyağı kültürünü yaymak, zeytin yetiştiren firmaların ürün kalitesini sürekli iyileştirme çabalarını teşvik etmektedir. Kaliteli petrol, turizm açısından önemi giderek artan bir mirastır: Geçen yıl Toskana, tarım işletmelerinin kırsal turizmle ilgili faaliyetler geliştirmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış, petrol turizmine ilişkin bölgesel bir yasayı kabul etti.

Sabahın tamamı ayrıca Toskana ve Intoscana Bölgelerinin web sitelerinde ve ayrıca ilgili sosyal kanallarda ve Ticaret Odası, PromoFirenze, Vetrina Toscana ve BuyFood’da canlı olarak yayınlanacak.
 
Üst