Twitter Hesabınızın Güvenliğini Sağlama: Bilmeniz Gerekenler

serdal

New member
Elon Musk’ın bu hafta Twitter’ı satın alması ve üst düzey yöneticileri görevden alması çeşitli tepkilere yol açtı. Pek çok şüpheci, Twitter çalışanlarının içini boşaltmayı planladığını söylediği söylenen, kendi kendini “ifade özgürlüğü mutlakçısı” ilan eden Bay Musk’ın devralmasının, platformda nefret söylemi ve dezenformasyonun yayılması için ne anlama geleceği konusunda endişeli. Ancak, teknoloji liderinin hayranları neler olacağını görmek için heyecanlı.

Twitter hesabım hakkında ne düşünmeliyim?


Twitter’ın nasıl değişeceğini söylemek için henüz çok erken.

Bir tweet’te Musk, zararlı içeriği azaltacak ve insanların görmek istedikleri gönderi türlerini seçmelerine izin verecek kurallar olacağını söyleyerek ilk planlarından bazılarını ortaya koydu. Ancak bu planlar şimdiye kadar nispeten belirsizdi.

Sözleşmeyi imzalamadan önce reklamverenlere bir notta şunları yazdı: “Tabii ki Twitter, her şeyin sonuçsuz söylenebileceği, herkes için özgür bir cehennem olamaz! Ülke yasalarına göre, olgunlaşmak için her yaştan film izlemeyi veya video oyunu oynamayı seçebileceğiniz gibi tercihlerinize göre istediğiniz deneyimi seçebileceğiniz platformumuz herkese sıcak ve misafirperver olmalıdır.

Bay Musk’ın personeli cesaretlendirmesi durumunda sitenin güvenlik altyapısını ve moderasyon politikalarını nasıl sürdüreceği konusunda birçok kişinin endişelerini dile getirmesine rağmen, onun bu vizyonu nasıl gerçekleştireceğini zaman gösterecek.

Hesabımı güvence altına almak için ne yapmalıyım?


Bazı kullanıcılar, sahiplik değişikliğinin hesaplarının güvenliğini, hesaplarını nasıl koruyacaklarını ve hesaplarını silmeyi düşünüp düşünmeyeceklerini sordu.

Kullandığınız Twitter veya benzeri sosyal medya sitelerinin sahibi kim olursa olsun, her zaman izlemeniz gereken en iyi güvenlik uygulamaları vardır.

Twitter’da karmaşık bir şifre oluşturmalı ve web sitelerindeki adımları izlemelisiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlayınbaşkalarının hesabınıza erişmesini engellemek için telefonunuza geçici bir kod gönderir.

Herhangi bir teknik hizmette, sizi mutsuz eden bir değişiklik olması durumunda her zaman bir çıkış stratejisine (verilerinizle ne yapacağınıza dair bir plan) sahip olmanızı öneririm. Twitter’ın web sitesinde belirtilen adımları izleyin Hesap ayrıntılarınızın bir kopyasını indirin. Ardından, gizliliğinize veya güvenliğinize yönelik yeni tehditler olduğunda, örneğin; B. Doğrudan mesaj görüşmeleri gibi hassas bilgilerin silinmesi.

Ayrıca herkese gizlilik nedeniyle tweetlerini düzenli olarak silmelerini öneriyorum. Bunu otomatik olarak yapmak için Semiphemeral gibi araçlar var.
 
Üst