Walker, Aschau’dan öldürülen Hanna W.’ye ait cep telefonunu bulur.

Felaket

New member
Bavyera’nın Aschau kentinde bir öğrencinin öldürülmesinden yedi aydan fazla bir süre sonra, bir yürüyüşçü genç kadının cep telefonunu nehirde buldu. Polis Cuma günü yaptığı açıklamada, cep telefonunun şu anda izler için değerlendirildiğini söyledi.


Ama bu birkaç hafta daha sürecek. Ancak Ekim ayı başında Prien nehrinde ölü bulunan Hanna W.’nin cep telefonu olduğu açıktı.

Cumhuriyet savcısı geçtiğimiz günlerde, suçun işlendiği sırada 18 ila 21 yaşları arasında olan bir adama öğrenciyi öldürmek suçlamasıyla dava açmıştı. Ne müfettişler ne de adamın avukatı şüpheli hakkında daha fazla bilgi vermedi. Adamın olay mahallinin yakınında koşu yaptığı söyleniyor. İlk başta, polis onu tanık olarak istedi. 2022 Kasım ayının ortalarında tutuklandı ve o zamandan beri gözaltında.

Bir polis sözcüsü Cuma günü yaptığı açıklamada, Whitsunday günü Prien’in nehir yatağında bir yürüyüşçü tarafından bulunan ve artık yosunlarla kaplı olan cep telefonunun “önemli bir kanıt” olduğunu söyledi. “Yoruşturmayla ilgili verilerin orada bulunacağı oldukça makul.” Traunstein Bölge Mahkemesi, iddianameden sonra ana yargılama yapılıp yapılmayacağına karar vermelidir.
 
Üst