Wuppertal Lisesi'nde SEK operasyonu – artık her şey ortada

Felaket

New member
Çağrı operasyonu tetikledi: Özel kuvvetler Wuppertal'daki liseyi arıyor – artık her şey ortada
 • e-posta

  Bölmek


 • Daha

 • heyecan


  • Basmak


  • geri bildirim


  • Hata bildir


   Bir Hata mı fark ettiniz?

   Lütfen metinde ilgili kelimeleri işaretleyiniz. Sadece iki tıklamayla hatayı editör ekibine bildirebilirsiniz.


   Bitkide genetik mühendisliği yok

   Ama endişelenmeyin:
   Genetik olarak değiştirilmiş
   bunlar

Polis, “şüpheli bir kişi” hakkında ihbar üzerine Wuppertal lisesine gitti. Ayrıca bölgeye özel kuvvetler de konuşlandırıldı. Polis, okulda arama yaptıktan sonra her şeyin yolunda olduğunu bildirdi.


Arayan biri sabah saat 10'dan kısa bir süre sonra acil durum numarasını aradı ve Wuppertal'ın Barmen bölgesindeki Sedanstraße lisesinde maskeli, bıçaklı bir kişiyi ihbar etti. Polis şimdi okulu aradı ve daha sonra her şeyin temiz olduğunu bildirdi. Bir polis sözcüsü, “Artık bir risk olduğunu varsaymıyoruz” dedi. Okuldaki aramalar tamamlandı. Öğrenciler binadan çıkarılarak bekleyen otobüslere bindirildi. Yaralanma yok.

Wuppertal'da operasyon: Özel kuvvetler binada arama yapıyor


Devam eden geniş çaplı polis operasyonu karşısında Wuppertal şehri, akrabalar ve acil servisler için bir iletişim noktası kurmuştu. Ayrıca birkaç okul psikoloğu da görev başındadır. Bölgeye çok sayıda özel kuvvet sevk edildi. Lisenin üzerinde bir polis helikopteri havada uçuştu.

İki ay önce Wuppertal'da bir çılgın saldırı yaşandı


Yaklaşık 700 öğrenci ve 55 öğretmenin görev yaptığı lisenin ana sayfasına göre, biyoloji, kimya, fizik ve bilgisayar bilimleri alanlarındaki Abitur sınavları Cuma günü planlandı.

Sekiz hafta önce Wuppertal'daki başka bir lisede saldırı gerçekleşti. 17 yaşındaki lise öğrencisi, dinlenme odasında dört sınıf arkadaşını ve kendisini bıçakla yaraladı. Üç öğrenci şok yaşadı. Wuppertal bölge mahkemesi, lise öğrencisi hakkında iki kez cinayete teşebbüs ve iki kez ağır bedensel zarar verme suçundan tutuklama emri çıkarmıştı.


ajans malzemesi ileBazı resimler hâlâ yükleniyor. Lütfen baskı önizlemesini kapatın ve kısa süre sonra tekrar deneyin.
 
Üst