Yaza Özel: Bu Düşük Kalorili Tarifle Buzlu Kahveye Evet Deyin – Videoyu İzle

Leila

Global Mod
Global Mod
Kabul edelim, kahvenin güçlü aroması günün her saatinde bizi uyandırmaya yetiyor. Aslında, kafeinin etkisi bir enerji yükseltici olarak çalışır ve aktif kalmanıza yardımcı olur. Ama en çok sevdiğimiz şey, mütevazi kahveyle ilgili çok sayıda tarif. Güçlü bir shot espressodan kremalı latteye kadar her damak zevkine uygun yeterli seçenek mevcut. Böyle popüler seçeneklerden biri buzlu kahvedir. Yazın favorisi buzlu kahve, bu kavurucu sıcakta size yeniden enerji verirken aynı zamanda serinlemenizi sağlayacak harika bir içecek. Ancak sağlık tutkunlarının, aşırı yağ ve kalori içeriğinden dolayı içecekten tamamen kaçındıklarına sıklıkla tanık olduk. Eğer siz de onlardan biriyseniz sevgili okuyucu, sizin için sevinmek için tüm nedenleri bulduk. Bizi duydunuz. Bu yazımızda size buzlu kahvenin kalorisi de düşük, sağlıklı bir versiyonunu göstereceğiz. Bu tarif beslenme uzmanı ve kilo verme koçu Mohita Mascarenhas tarafından paylaşıldı.

Yaz Aylarında Kahve İçmek Güvenli mi?

Hepimiz kahvenin doğası gereği idrar söktürücü olan kafein içerdiğini biliyoruz. Danışman beslenme uzmanı Rupali Datta'ya göre bu, vücutta aşırı sıvı kaybına neden olarak dehidrasyona yol açabilir. Ancak şunları ekliyor: “Birçok çalışma, kahvenin susuzlaştırdığı fikrini çürüttü.” Hatta uzman, ölçülü tüketildiği takdirde kahvenin yaz diyetinizin bir parçası olabileceğini söylüyor.
Öyleyse okuyun: Bu Mevsim Serinlemek İçin Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Mangolu 9 Yaz İçeceği

Günde Ne Kadar Kahve Tüketilmelidir?

Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) göre, sağlıklı bir yetişkinin günde 400 mg'dan fazla kahve tüketmemesi gerekir; bu da yaklaşık dört fincana denk gelir. Ancak miktar genellikle bireysel sağlık koşullarına, yaşa, cinsiyete, metabolizma hızına ve daha fazlasına bağlı olarak değişir. Beslenme uzmanı Mohita Mascarenhas, düşük kalorili buzlu kahvesinin tarifini paylaşırken günde iki fincan kahve içmenin sınırlandırılması gerektiğini önerdi. Bu nedenle herhangi bir yan etkisi olmadan içeceğin tadını çıkarmak için uzmanınıza danışmanızı ve kahve toleransınızı öğrenmenizi öneririz.

Düşük Kalorili Buzlu Kahve Tarifi | Düşük Kalorili Buzlu Kahve Nasıl Yapılır?

Adım 1. Bir bardağa bir çay kaşığı hazır kahve alın.
Adım 2. 1-2 çay kaşığı şeker ve biraz sıcak su ekleyin, karıştırın ve soğumaya bırakın.
Adım 3. Buz küplerini ve biraz az yağlı süt ekleyin.
Adım 4. Tadı arttırmak için aromalı kahve veya damla vanilya özü veya tarçın tozu kullanabilirsiniz.

Düşük kalorili buzlu kahvenin ayrıntılı tarif Habersunu buradan izleyin:

Öyleyse okuyun: İçki! Bu Yaz Sizi Serinletecek 5 Ferahlatıcı Margarita Tarifi

Somdatta Saha hakkındaExplorer- Somdatta kendine böyle hitap etmeyi seviyor. İster yemek olsun, ister insanlar, isterse mekanlar olsun, onun arzuladığı tek şey bilinmeyeni bilmektir. Basit bir aglio olio makarnası veya daal-chawal ve iyi bir film gününüzü güzelleştirebilir.