Yurtdışında tanıtım ve üzüm bağlarına müdahale: Toskana şarap üreticilerine 6 milyon dolar daha

HoCaM

Global Mod
Global Mod
Toskana Bölgesi, Toskana şarap üreticilerinin kullanabileceği bütçeyi artırıyor ve bu bütçe 28.100.000'den 33.900.000'e çıkıyor ve 5.824.000 Euro'ya eşit bir miktar kullanma fırsatını yakalıyor: bunlar, diğer İtalyan bölgeleri tarafından sektörel amaçlar için harcanmayanlardan elde edilen kaynaklardır. 2023/2024 mali kampanyası için şarap sektörüne yönelik ulusal stratejik planın müdahaleleri.

Bu fonlar, yabancı ülkelerde tanıtım ve bağların yeniden yapılandırılması ve dönüştürülmesine yönelik sektörel müdahaleler için yapılan başvuruları karşılamaya yönelik olup, fon yetersizliği nedeniyle finanse edilememektedir.

Başkan Eugenio Giani, “Toskana şarap imalathaneleri, adı güzelliği, iyiliği ve her şeyden önce kaliteli şarapları çağrıştıran bölgemizin miraslarından biridir” dedi. Arazi, Toskana'ya en iyi şarapların üretimi için uygun, gelişen ve çeşitli ortamlar sunmuştur ve şarap üreticilerimizin profesyonelliği, becerisi ve zekası, mevcut en iyi etiketlerden bazılarını üretmiştir. Bu nedenle mümkün olduğu ölçüde üreticilerimizi desteklemek için her türlü çabayı gösteriyoruz ve bu manevrayla elde edilen sonuçtan son derece memnunuz.”
.
Tarımsal gıdadan sorumlu başkan yardımcısı ve meclis üyesi Stefania Saccardi, “Elde etmeyi başardığımız bir sonuç,” dedi. Bakanlıktaki ofislerimizde yaptığımız baskı sayesinde bize gösterdiği kullanılabilirlik için teşekkür ediyorum. Bu şekilde yeniden yatırım yapabilecek şarap imalathaneleri için kaynakların zamanında harcanmaması. Kaynaklar Ekim ayında yeniden dağıtılmış olsaydı, bunların kullanılmasına ilişkin son tarihler çoktan kapatılmış olacaktı.”

Özellikle, 2023/2024 kampanyası için sunulan ve finanse edilmeyen projelerle ilgili avansları ve önceki kampanyalardan kalan bakiyeleri finanse etmek amacıyla tanıtım müdahalesine yönelik olarak yaklaşık 2 milyon Euro tahsis edilmiştir; Böylece Bölge 2023/2024 kampanyasına başvuran konuların tamamını finanse edebilecektir.

Yaklaşık 3 milyon 800 bin avro, Toskana şarap üreticilerinin 2023/2024 mali kampanyasında sunulan uygulamalarına ilişkin ilerlemeleri finanse etmek amacıyla bağların yeniden yapılandırılması ve dönüştürülmesine yöneliktir.

Bu nedenle Bölge, teşvikin müdahalesi için ödeme kurumu Agea'ya ve üzüm bağlarının yeniden yapılandırılması ve yeniden dönüştürülmesi konusunda müdahalesi için bölgesel ödeme kurumu Artea'ya yetki vermeye devam edecek. ödemeler.